Ахмеда Закаєва затримали у Варшаві

  Ахмеда Закаєва затримали у польській столиці. Голову уряду Ічкерії у вигнанні арештували за ордером Інтерполу. Зараз він перебуває в окружній прокуратурі.

  Ахмеда Закаєва оголосила у розшук Росія. Там його звинувачують у терористичній діяльності, убивствах і викраденнях людей. Російська генпрокуратура уже готує запит про екстрадицію Закаєва. Після цього польський суд вирішуватиме, видавати його чи ні, а остаточне слово - потім скаже міністр юстиції. Прем`єр Дональд Туск запевнив, що Польща провадить власну політику стосовно Чечні, тому рішення про екстрадицію ухвалить з урахуванням власних інтересів. Ахмед Закаєв приїхав до Польщі на Світовий чеченський конгрес. У 2003 він отримав політичний притулок у Великій Британії. Це дозволяє йому вільно відвідувати більшість країн. До Польщі Закаєв приїхав вчетверте за рік.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Мы, естесственно, обратили внимание на сообщения, которые появились какое-то время назад о готовящемся мероприятии на польской территории, о том, что в нем планируют участие некоторые люди, которые находщятся в международном розыске. Мы привлекли к этому внимание наших польских партнеров к этой проблеме.Jони наше обращение восприняли всерьёз. Надеемся, что так оно и будет.

  Маріуш Соколовський, офіційний представник поліції Варщави: "Стосовно нього діє міжнародний ордер на арешт. Співробітники поліції всіх держав, які входять до інтерполу зобов`язані затримати цю людину. Рішення про його екстрадицію до країни, яка видала ордер буде приймати суд тієї держави, у якій його затримали".

  Попередній матеріал
  Напредодні виповнилося 10 років з дня зникнення Гонгадзе
  Наступний матеріал
  Українці на судні "Салма" - почуваються добре
  Теги: