Африканський Союз визнав Перехідну національну раду Лівії

  Африканський Союз визнав Перехідну національну раду Лівії легітимною. Відповідну заяву зробив президент Екваторіальної Гвінеї, що головує в союзі. Тим часом війська, що воюють на боці Каддафі, продовжують чинити опір загонам нової влади. Напружені бої тривають за півтора кілометра від Сирта.

  Африканський союз став останньою із впливових міжнародних організацій, які визнали Перехідну національну раду легітимним урядом Лівії. Тепер повстанці матимуть більше аргументів, щоби вимагати екстрадиції прибічників Каддафі, які втекли до країн Чорного континенту. Представники панафриканського об`єднання закликали нову лівійську владу якнайшвидше сформувати уряд, що враховуватиме інтереси всіх громадян країни.  

  Махмуд Джибриль, прем`єр-міністр Перехідної національної ради Лівії: "Щонайбільше, впродовж десяти днів ми оголосимо склад уряду, який управлятиме Лівією до проведення демократичних виборів. Пошуки національного консенсусу між різними групами суспільства наближаються до логічного завершення".

  Тим часом, у самій країні не припиняються бойові дії. Армія нової влади підійшла впритул до східних воріт рідного міста Муаммара Каддафі - Сирта. Проте у сам населиний пункт їм потрапити поки що не вдається. Така  сама ситуація і в місті Бені Валід, яке досі контролюють військові Каддафі. Загони перехідної ради за підтримки важкої техніки розпочали новий наступ.

  Абдул Гануна, командир повстанців: "Нам на підтримку надійшли танки та ракетні установки "Град". Одразу ж відправимо їх на фронт. Сподіваюся, це буде останній штурм міста. Ми всі чекаємо завершальної битви".

  Один із сирійських телеканалів оприлюднив нове аудіозвернення Муаммара Каддафі. В ньому полковник заявив, що влада в незалежних країнах не може змінюватися шляхом бомбардувань. А Перехідна національна рада тримається винятково завдяки підтримці з боку НАТО. Зараз під контролем військових, що підтримують Каддафі, залишаються чотири лівійських міста. 

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Три місяці без води живуть люди у багатоквартирних будинках Любара
  Наступний матеріал
  Скасування переходу на зимовий час позитивно вплине на здоров`я населення
  Теги: