Адвокат норвежця Брейвіка сумнівається у психічному здоров‘ї свого клієнта

  Адвокат норвежця Андерса Брейвіка, який минулої п`ятниці убив 76 людей, сумнівається у психічному здоров‘ї свого клієнта. Про це Гейр Ліппестад заявив на прес-конференції близько години тому. За його словами, про відхилення від норми свідчать усі обставини справи. Через це адвокат – до речі член Лейбористської партії, яку й атакував Брейвік, – відмовляється виконувати інструкції свого клієнта та діє на власний розсуд. За словами юриста, підсудний – поводиться спокійно, хоча й певен, що в тюрмі - його обов`язково катуватимуть. Андерс Брейвік визнає, що атакував і урядовий квартал в столиці, і табір на острові Утойя. Стверджує, що його організація - має два осередки в Норвегії та ще декілька - за кордоном.

  Уряд Норвегії вважає, що поліція під час подій 22 липня - показала себе з найкращого боку. Про це заявив міністр юстиції Кнут Сторбергет. Його позиція -протилежна реакції норвезьких медіа. Вони нагадують: на острів Утойя, на якому Андерс Брейвік півтори години розстрілював підлітків, спецпідрозділ прибув тільки за годину після виклику. За дві доби потому - з`ясувалося, що правоохоронці - неправильно порахували кількість загиблих. 

  Кнут Сторбергет, міністр юстиції Норвегії: "Маючи нагоду, хочу подякувати поліції Осло та інших регіонів за фантастичні зусилля. Дуже важливо відкрито й критично ставитися до подій. Але всьому - свій час. Це справді тяжкий урок для нас. Звичайно, на нас чекають зміни. Сподіваюся, вони принесуть більше відкритості, політичної активності, кращу демократію і безпеку для людей. Незабаром ми розробимо конкретні заходи".

  Поліція - обіцяє вжити заходів для посилення безпеки в країні. Але при цьому - Норвегія - вже скасувала посилений контроль на кордонах. Його, відповідно до Шенгенської угоди, запроваджують за надзвичайних ситуацій. Осло - також повертається до звичного життя. На вулицях більше немає військових, люди повернулися до роботи. Утім, шок від кривавих подій - ще не минув.

  Хелен Гюндерсен, продавець: "Я все ще трохи налякана. Я працюю дуже близько до урядової будівлі, біля якої стався вибух. Досі чую цей звук у голові. Сьогодні я лишуся сама на дві години, і мені вже не по собі".

  Свій смуток і жаль з приводу трагедії кожний може висловити у книзі співчуття. Вона лежить - в центральному холі університету Осло. Перші записи там зробили - міністри юстиції та оборони Норвегії.  Не зупиняється потік людей і до кафедрального собору в Осло. Норвежці - і не лише родичі та друзі жертв - віддають шану 76-ти людям, загиблим минулої суботи внаслідок нападу на урядовий квартал Осло та молодіжний табір на острові Утойя. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Авіакатастрофа у Марокко: 20 людей загинули
  Наступний матеріал
  Експерти: Після теракту в Норвегії заходи безпеки в країнах ЄС стануть суворішими
  Теги: