850 років Собору Паризької Богоматері відзначають у Парижі [відео]

  850-т років Собору Паризької Богоматері - відзначають у французькій столиці. Святкування триватимуть майже рік, до листопада 2013-го. Розпочали ж урочистості зі святкової меси, яку провів Архиєпископ Парижа. Собор Паризької Богоматері - одна з найвизначніших пам’яток Франції і християнського світу. Тут зберігається одна з найбільших християнських святинь - терновий вінець Ісуса.

  Такої меси у Соборі Паризької Богоматері не було уже півстоліття. Сотні представників духовенства на чолі з паризьким Архієпископом, звук відновленого органа - одного з найбільших у світі, унікальний хор... Так французька столиця відзначає 850-т років із початку спорудження славетного храму, "Нотр Дам де Парі", оспіваного і в літературі, і в музиці, і в живописі.

  Жінка: "Це така чудова дата! 850-т років собору. Він залишиться і надалі. Камінь на камені - залишиться у віках".

  Послухати месу і побачити святкування - до собору зійшлися тисячі парижан і туристів. Ця нагода для святкувань - лише перша, але - не остання. Адже урочистості до ювілею триватимуть до листопада наступного року. Відлік починають від 1612-1613-го років, коли розпочалось будівництво. 

  Стівен Корбет, турист зі США: "Храм, якому виповнилось 850-т років! Це немовірно, особливо для того, хто приїхав зі США, як, наприклад, я. Наша країна не має стільки років, скільки цей собор".

  За тривалу історію Нотр Дам пережив низку реконструкцій та відбудов. Зараз - це одна з найвідоміших пАм’яток - не лише Парижа, але й цілої Європи. Щороку Собор Паризької Богоматері відвідує близько чотирнадцяти мільйонів людей. У ювілейний рік - їх буде у півтора раза більше, близько двадцяти мільйонів.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Новий кредит для Греції погодили міністри фінансів ЄС
  Наступний матеріал
  Мобільні пункти обігріву відкрили на Тернопільщині
  Теги:
  Loading...