dt.ua

66% росіян бояться, що ситуація на Донбасі може перерости у війну між РФ та Україною

  66% росіян побоюються, що збройне зіткнення в Донецькій та Луганській областях за участю російських найманців може перерости у війну між Росією та Україною, проте 55% вважають, що Росія повинна активно підтримувати "проросійськи налаштовані сили" на Сході України.


  Про це свідчить опитування російської соціологічної служби "Левада-Центр", пише УНІАН.

  Так, відповідаючи на запитання, чи побоюєтеся ви, що нинішні збройні зіткнення на сході України за участю "російських добровольців" можуть перерости у війну між Росією та Україною, 26% відповіли - "є великі побоювання", 40% - "є певні побоювання".

  Водночас у 23% "немає особливих побоювань", у 15% - "немає ніяких побоювань". Важко відповісти – 9%.

  Крім цього 52% респондентів побоюється, що участь російських добровольців може призвести до третьої світової війни, протилежної думки дотримується 40%, важко відповісти – 8%.

  82% опитаних росіян побоюється, що участь "російських добровольців" призведе до затяжної громадянської війни, протилежної думки дотримується 13%, важко відповісти – 6%.

  У той же час 56% згодні з думкою, що Росія активно підтримує "проросійськи налаштовані сили на південному сході України", не згодні з такою думкою – 21%, важко відповісти – 23%.

  Відповідаючи на запитання, як ви думаєте, чи повинна Росія активно підтримувати "проросійськи налаштовані сили на південному сході України", 17% - вказали "безумовно так", 38% - "скоріш так".

  Протилежної думки дотримується 22% ("скоріш ні" – 18%, "безумовно ні" – 4%). Важко відповісти – 23%.

  23% опитаних росіян хочуть "щоб південний схід України став частиною Російської Федерації", 41% - "щоб південний схід України став незалежною державою", 17% - "щоб південний схід України залишався частиною України, але отримав більшу незалежність від Києва", 7% - "щоб південний схід України залишався частиною України на тих же умовах, як це було до кризи", 12% - важко відповісти.

  При цьому 18% вважають, що найближчим часом можливе введення російських військ на територію України, 40% вказали – "важко сказати напевно/частково так, частково ні", 35% - вважають, що це маловірогідно, 8% - важко відповісти.

  Також 55% опитаних росіян підтримають керівництво Росії в ситуації військового конфлікту між Росією та Україною, 29% - не підтримають, 16% - важко відповісти.

  Опитування проведено 18-21 липня 2014 року за репрезентативною всеросійською вибіркою міського й сільського населення серед 1 тис. 600 осіб віком від 18 років і старше у 134 населених пунктах 46 регіонів країни. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загального числа опитаних разом із даними попередніх опитувань. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%
  Попередній матеріал
  Нетаньягу закликав жителів Ізраїлю готуватися до затяжної військової кампанії
  Наступний матеріал
  Пентагон розгляне прохання України про додаткову військову допомогу
  Теги:
  Loading...