ru.idebate.org

45% росіян вважають жертви сталінських репресій виправданими

  Частка росіян, що вважають жертви, які поніс радянський народ в сталінську епоху, виправданими великими цілями і результатами, які були досягнуті, збільшилася з 2012 року на 20 %. У 2012 році ця цифра становила 25%, а у 2015 році зросла до 45%.

  Про це свідчать результати дослідження російської недержавної дослідницької організації "АНО Левада-Центр".

  Опитування було проведено 20-23 березня 2015 за репрезентативною всеросійською вибіркою міського і сільського населення.

  Згідно з його результатами, за останні роки серед російського населення в цілому змінилося ставлення до Йосипа Сталіна. Так, на сьогодні велика частина опитаних -39% - ставиться до нього позитивно. З них – 30% відчувають повагу до колишнього вождя, 7% - симпатію, а 2% - захоплення. Кожен третій респондент байдуже ставиться до персони Сталіна.

  Слід зазначити також, що частка росіян, які дотримуються думки про те, що Сталіна слід вважати державним злочинцем, скоротилася. Наприклад, якщо в 2010 році його вважав злочинцем кожен третій росіянин, то зараз – лише кожен четвертий.

  У цілому по Росії з 25% в 2012 року до 45% в 2015 році збільшилася частка росіян, що вважають жертви, які поніс радянський народ в сталінську епоху, виправданими великими цілями і результатами, які були досягнуті. Москвичі ж, а також росіяни з високим споживчим статусом навпаки вважають, що жодна велика мета не може виправдати понесені жертви.

  Нагадаємо, нещодавно було опубліковано результати соцдослідження, згідно з яким – більше 50% росіян позитивно оцінюють роль Сталіна в історії Росії і вважають прогресивною планову економіку.

  Попередній матеріал
  На Луганщині директор держпідприємства витратив 100 тис. грн на придбання зброї бойвикам
  Наступний матеріал
  Не менше трьох активістів Майдану застрелили з готелю "Україна" - звіт Ради Європи

  Більше 50% росіян позитивно оцінюють Сталіна і вважають прогресивною планову економіку - соцопитування

  До 9 травня в Росії встановлять кілька пам’ятників Сталіну

  З Путіним може статися те, що сталося зі Сталіним в 1953 році - Піонтковський

  В окупованому Криму встановили пам'ятник Сталіну