310 палестинців загинули за останні 2 дні від ударів Ізраїлю

  310 палестинців загинули за останні 2 дні від ударів ізраїльських військ у секторі Ґаза. У неділю загинуло щонайменше 10-ро дітей. Ізраїльський флот заблокував порт у Ґазі, тим часом авіація завдала удару по лабораторії Ісламського університету. Єрусалим вважає, саме там витовляли вибухівку.
  Поновлення перемир`я та максимальної стриманості - такий тон переважної більшості заяв світових лідерів у відповідь на спалах насилля у секторі Газа. Сполучені штати Америки та переважна більшість європейських країн покладають відповідальність за те, що сталося на Хамас - він нещодавно вийшов з угоди про припинення вогню і поновив напади на єврейську державу. Ізраїль же засуджують головним чином арабські країни та Росія. Рада Безпеки Організації об`єднаних націй на екстренному засіданні ухвалила резолюцію стосовно ситуації на Близькому Сході. Її проект запропонувала Росія. У документі вимагається поновити перемир`я, а від Тель-Авіва - негайно припинити військову операцію. З заявою виступив і Папа Римський. Він закликав якнайшвидше повернутися за стіл переговорів та припинити вогонь.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Рідна земля Ісуса Христа не повинна безкінечно залишатися ареною кровопролиття. Я молюся за припинення насилля і поновлення перемир`я у секторі Газа. Насилля у всіх формах варте тільки осуду".

  Мусульманський світ також закликає до миру, однак там протести значно емоційніші. 5 тисяч людей зібралися у Стамбулі на спільну молитву за загиблими палестинцями. Ізраїльтян звинуватили у необгрунтованому застосуванні сили. Спікер Іранського парламенту Алі Ларіджажі закливак зібратися на мітинг, одразу після засідання сесії. Протестувальники зібралися біля будівлі ООН у Тегерані. У Лівані протестувальники палили прапори США та Ізраїлю. Лідер Хезболли шейх Хасан Насралла у промові розкритикував не лише західний світ. але й мусульманські країни, що мають дипломатичні зв`язки з Ізраїлем.

  Шейх Хассан Насралла, лідер руху "Хезболла": "Деякі кажуть, що арабський світ поринув у апатію та мовчанку. Я скажу, що це неправда. Є країни, які виступають спільниками Ізраїлю у цьому злочині - маю на увазі не усіх, а лише тих, хто має з Ізралем мирні угоди".

  Ізраїль готується до наземної операції. До кордону з Ґазою вже підтягнулися танки. Прем`єр Єгуд Ольмерт віддав наказ про мобілізацію 6 з половиною тисяч резервістів. Експерти кажуть - конфлікт буде лише загострюватися. Міністр оборони Єгуд Барак заявив - ізраїльська армія зупиниться лише тоді, коли досягне своєї мети - нейтралізації бойовиків Хамасу. З

  ахар Симчич, Юля Куценко, 5 канал
  Попередній матеріал
  Напруженість у Секторі Ґаза перекинулася і на Західний берег річки Йордан
  Наступний матеріал
  ГПУ: Найрезонансніша справа 2008 року - розслідування отруєння Ющенка
  Теги:
  Loading...