24-ті роковини розгону демонстрації на площі Тяньаньмень у Пекіні

  Двадцять четверті роковини придушення демонстрації на площі Тяньаньмень відзначають правозахисники і родичі жертв трагедії у Китаї. Влада країни досі блокує будь-які згадки про сутички військових з мітингарями у Пекіні в 1989-му.
  На площі, де вони сталися, солдати, як і завжди, урочисто підняли державний прапор. Посилені загони поліції пильнували, щоби опозиціонери не проводили акцій в пам`ять про загиблих. За різними даними, жертвами придушення демонстрації на Тяньаньмень стали від кількох сотень до кількох тисяч людей, переважно студентів. Вони вимагали демократизації Піднебесної. Колишній солдат, який брав участь у сутичках майже чверть століття тому, а тепер - відомий опозиційний художник Чен Гуан, оприлюднив до роковин низку картин про ті події.

  Чен Гуан, художник: "Мені було шістнадцять років, коли нам наказали розігнати демонстрацію на Тяньаньмень. І ця ніч назавжди змінила моє життя. Усвідомлюю, що картини про неї я ще довго не зможу публічно показати в Китаї. Але вони допомагають мені впоратися з власними почуттями".
  Попередній матеріал
  У ПАР судять легкоатлета-інваліда Оскара Пісторіуса
  Наступний матеріал
  У Греції пройшов фестиваль української культури [відео]
  Теги: