20 років без залізної завіси відзначає Угорщина

  Два десятиліття без залізної завіси відзначає сьогодні Угорщина. 2-го травня 89-го року вона зняла колючий дріт на кордоні із Заходом - першою із усіх країн соцтабору. Вікно до Європи прорізали звичайні угорські солдати.

  Металева загорожа простояла 40 років, її звели радянські війська на місці колишнього замінованого поля. Паркан тягнувся майже чотири сотні кілометрів, уздвож кордону з капіталістичною Австрією. Нині тут немає навіть прикордонників, а на місці залізної завіси - Музей пам`яті. Там зібрали не лише матеріали про злочини комунізму, але і приємні ностальгічні дрібнички - пам`ятки радянської епохи.

  Шандор Гояк, засновник Музею, колишній прикордонник: "Безліч людей навіть не уявляють, як виглядала залізна завіса. Я вже не кажу, приміром, про молодих швейцарців, - та навіть місцеві студенти мало знають. У ті часи ми вважали втікачів зрадниками і мусили їх зупинити. Звісно не пострілами, це був останній спосіб. Спершу треба було попередити людину, потім - вистрелити у повітря, а якщо людина уперто лізла через кордон - ми стріляли у ноги".

  Дьюла Жемерикс, колишній прикордонник: "90 відсотків тривог були через диких тварин, а не через людей. Знаєте, а життя відтоді не так вже і покращилося. Ми були молоді, вірили у свою країну, а тепер навколо стільки складнощів. Хоча, звісно, нині ми вільні".

  Попередній матеріал
  Суд дозволив екстрадицію Івана Дем`янюка до Німеччини
  Наступний матеріал
  Перший випадок зараження вірусом H1N1 виявили у Південній Кореї
  Теги:
  Loading...