Фото 24tv.ua

160 держав світу вимагають повної заборони ядерної зброї

  Австрія спільно зі 159 країнами лобіюють ліквідацію всієї ядерної зброї у світі, однак ця ініціатива не має підтримки у країн-володарів ядерної зброї.

  Про таке повідомляє "Дзеркало тижня".

  Австрія за підтримки 159 країн-членів Договору про нерозповсюдження ядерної зброї на профільній конференції закликала гарантувати заборону використання ядерної зброї у світі найрадикальнішим способом – шляхом її повної ліквідації.

  Про таке заявив міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц під час виступу на конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), яка проходить раз на п'ять років. "Єдиний спосіб гарантувати, що ядерна зброя ніколи не буде використовуватися знову – це її повна ліквідація. Усі держави несуть відповідальність у процесі запобігання використання ядерної зброї", – сказав Курц, виступаючи перед представниками 191-ї країни-учасниці договору. Він нагадав: застосування ядерної зброї тягне за собою катастрофічні гуманітарні наслідки, тому Австрія та ще 159 країн підтримує повну заборону на її використання і зберігання.

  Однак дана пропозиція не має підтримки серед ядерних держав і членів Радбезу ООН, що мають право вето – США, Британії, Франції, Росії та Китаю, а також держав, які володіють ядерною зброєю, проте не приєдналися до цього договору – Ізраїлю, Пакистану, Індії, Північній Кореї.

  У виданні зазначають: на цій же конференції держсекретар США Джон Керрі заявив про намір Штатів прискорити власне ядерне роззброєння. У той же час сенатор Джон Маккейн висловив думку, що переговори з Росією про скорочення ядерної зброї небезпечні.

  Попередній матеріал
  Український літак досі очікує дозволу на посадку в Катманду для евакуації українців
  Наступний матеріал
  Лукашенко: ідея "русского мира" - це не про нас

  У Путіна кажуть, що не будуть розміщувати в Криму ядерну зброю

  Через Ростов до Криму пройшов потяг з написом "Ядерна небезпека" – РНБО

  Британські ЗМІ: Росія погрожує ядерними ракетами у випадку постачання зброї Україні

  У НАТО засудили погрози РФ зробити данські кораблі мішенню російських ядерних ракет