15 вересня - рік світовій кризі

  15 вересня 2008 американський банк "Леман Бразерс" подав заявку про банкрутство - наймасштабніше в історії країни. Воно стало символом глобального економічного обвалу. Втім, цей урок нічому не навчив банкірів - твердять британські аналітики. Про загрозу нової кризи попереджає і президент США Барак Обама.

  Мільярди доларів витратили уряди багатьох країн, щоби врятувати від кризи банківський сектор. Але самі фінансисти нічого не змінили - твердять у британському інституті суспільно-політичних досліджень. Навпаки, щойно банки отримали гроші, одразу ж почали виплачувати величезні бонуси своїм топ-менеджерам.

  Барак Обама, президент США: "Ми починаємо повертатися до нормального життя. Але я хочу наголосити: не можна на цьому зупинятися. Дехто з наших фінансистів уже припустився цієї помилки: замість засвоїти урок Леман Брозерз, вони вирішили ігнорувати його. І цим вони ставлять під загрозу не лише себе, але й націю".

  Не оговталися після банкрутства і колишні працівники Леман Бразерс. Дехто навіть припускає: банк спеціально залишили напризволяще. Начебто було чимало установ у ще гіршому стані, але розоритися дозволили лише Леман Брозерс.

  Лоуренс Макдональд, екс-віце-президент "Леманн Бразерс": "Уся історія нашого банку в одному реченні: це були майже двадцять п"ять тисяч людей, які заробляли гроші, і вісім хлопців, які витрачали".

  Криза змінила життя мешканців найрозвиненіших країн. Одна з них - Ісландія  - з фінансового раю ледь не перетворилася на банкрута. Приваблива для інвесторів економіка обвалилася всього за кілька днів.

  Йон Олафссон, професор соціальних наук Університету Біфрост: "Ми тут пережили справжню революцію, а за такої критичної ситуації трапляються зміни, які одразу і не усвідомлюєш. Наприклад, зміни життєвих цінностей".

  Навести лад у банківському секторі політики обіцяють на саміті великої двадцятки. Світові лідери зберуться наступного тижня в американському Піттсбурзі. Обіцяють скоординувати свої зусилля, зробити співпрацю прозорішою та запровадити правила виплати бонусів.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Британському принцеві Гаррі сьогодні виповнюється 25
  Наступний матеріал
  Центр лікування печінки носитиме ім`я В. Земського
  Теги: