100 років із дня народження Матері Терези

  100 років із дня народження Матері Терези - відзначають у світі. Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий пом`янув монахиню у своїй заміській резиденції. А в католицьких храмах провели поминальні служби. Нині організація "Сестри Матері Терези" нараховує чотириста відділень та сімсот будинків милосердя у понад ста країнах світу.

  До лику блаженних Матір Терезу зарахували за рекордно короткий для Католицької церкви термін - шість років після смерті. А от, щоби зарахувати її до лику святих, Ватикану потрібно... диво, здійснене її молитвами і підтверджене експертами.  

  До Рима вже надійшли понад три тисячі свідчень щодо зцілення, завдяки молитвам Матері Терези. Втім поки що жодне не відповідає вимогам, які висуває Католицька Церква. Експертиза медиків та богословів проводиться дуже ретельно і зазвичай процес канонізації триває - близько півстоліття.  

  Засновниця Ордену Милосердя та лауреат Нобелівської премії миру народилася 26 серпня 1910 року в нинішній столиці Македонії Скоп`є. У 21 рік вона дала чернечу обітницю. Наприкінці сорокових років Матір Тереза розгорнула в індійській Калькутті доброчинну діяльність. Разом із іншими монахинями - створювала школи, притулки та лікарні для бідних і немічних. Там допомогали усім - не дивлячись на віросповідання чи національність. Померла Матір Тереза у 1997 році. Їй було вісімдесят сім.

  Попередній матеріал
  Європейські астрономи виявили нову сонячну систему
  Наступний матеріал
  Іващенко визнав свою провину
  Теги: