Francis A. Konan‏ / Twitter

$100 млрд прибутку: майже всі затримані за корупцію принци Саудівської Аравії передали активи владі

Угода передбачає передачу обвинуваченими активів (готівкові, акції, бізнеси) до державної скарбниці Аравії, щоб уникнути суду й вироку

Майже усі заарештовані за звинуваченням у корупції члени королівської сім'ї Саудівської Аравії, чиновники та бізнесмени, погодилися заплатити офіційний викуп у бюджет, щоб уникнути суду й вироку. Вони уклали із владою угоду про передачу частини своїх активів державі.

Як розповів наслідний принц Мухаммед бен Сальман Аль Сауд в інтерв'ю віданню The New York Times, 95% обвинувачених заплатили владі за свободу. І лише 1% обвинувачених змогли довести свою невинуватість. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

До операції по боротьбі з корупцією, в ході якої в Саудівській Аравії було заарештовано близько 200 принців, чиновників та бізнесменів, підготовка тривала протягом двох років. За словами наслідного принца, зійшовши на трон у час падіння цін на нафту в 2015 році, король Салман бен Абдель Азіз Аль Сауд вирішив, що Аравія з наявним рівнем корупції не зможе забезпечити подальше економічне зростання і залишитися у G20.

Коли спеціально сформована команда завершила збір матеріалів, фігурантів "корупційного списку", який склався за два роки, заарештували і запропонували кожному з них два варіанти. "Ми показали їм усі матеріали, які у нас є, і як тільки вони ознайомилися з ними, приблизно 95% з них відразу ж погодилися на угоду", – зазначив принц Мухаммед.

Угода передбачає передачу активів (готівкові, акції, бізнеси) до державної скарбниці Аравії – принц не уточнив, чи йдеться лише про незаконно нажиті активи. Але зазначив, що це може принести до казни понад $100 млрд.

При цьому він запевнив, що "жоден бізнес не буде збанкрутовано", аби уникнути безробіття. Справи ж проти 1% арештованих, які довели свою невинуватість, були закриті. Ще 4% відмовилися визнати свою провину та заявили, що відстоюватимуть свою невинуватість у суді.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Саудівській Аравії за звинуваченням в корупції затримали 11 принців.

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Жінки в Саудівській Аравії, яким нарешті дозволили кермувати, прийшли обирати елітні автівки

Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/
Жінки Саудівської Аравії
/

Попередній матеріал
Викрито особу, яка пропонувала співробітнику НАБУ хабар у 800 тис. доларів
Наступний матеріал
СБУ видворила до Росії довірену особу Кадирова
Loading...