10 років виповнюється американській в`язниці Гуантанамо

  10 років виповнюється сьогодні американській в`язниці Гуантанамо. Рівно декаду тому на військову американську базу на Кубі - прибули перші ув`язнені за звинуваченнями у тероризмі.

  Відтоді із табору тимчасового утримання просто неба - Гуантанамо перетворилася на повноцінний виправний заклад. За 10 років туди відправили  - близько восьми сотень людей - за звинуваченнями у зв`язках з Аль-Каїдою, Талібаном та іншими екстремістськими організаціями. Гуантанамо неодноразово критикували правозахисники - мовляв полонених там піддають тортурам. Уряд США визнав: до в`язнів - дійсно застосовували заборонені методи дізнання, як-от позбавлення сну, екстремальні температури та голосну музику. Одразу після приходу до влади - Барак Обама доручив - закрити в`язницю. Втім, цього досі не сталося. Нині у стінах Гуантанамо перебувають - понад 170 ув`язнених.

  Том Паркер, правозахисник організації "Amnesty International": "Ця в`язниця значно змінилася за ці десять років. Колись людей там - тримали у дротяних клітках просто неба, під палючим сонцем. Ці дні у минулому. Зараз Гуантанамо - це сучасний виправний заклад суворого режиму. Там є бібліотека, телевізори, доступ до інтернету, засоби для відпочинку. Але усе це не міняє суті справи: у цій в`язниці - досі утримують людей, а її давно слід було закрити".

  Моаззам Бегг, колишній в`язень Гуантанамо: "Що для світу означає 10 років Гуантанамо? Насамперед це ювілей, а на заході круглі дати просто обожнюють. Але це -були 10 років тортур, розбитих сімей, людей, затриманих без слідства та суду. І усе це робили представники нації, яка називає себе демократичною, і любить говорити про свободу.

  Попередній матеріал
  Зима дісталася Східної Європи
  Наступний матеріал
  Панда стала головним помічником китайських ветеринарів
  Теги: