Юрій Луценко
Юрій Луценко 5 канал

"Зв'язок не встановлений": Луценко про розслідування нападів на активістів

  Підозра про те, що низка нападів була здійснена у рамках одного плану дестабілізації не знайшла підтвердження

  Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів про те, чи дійсно пов'язані між собою замахи на життя й убивства активістів, що сталися влітку цьогоріч. Зокрема, очільник ГПУ наголосив: всі ці злочини розкриті, утім, про їх взаємозв'язок не йдеться.

  "Дійсно, крім замаху на Гандзюк, було здійснено низку замахів – зокрема, смертельних – на людей, які позиціонують себе як активісти. Я навіть спеціально збирав прокурорів південних областей для того, щоб вони звернули увагу на можливий взаємозв'язок цих подій", – зазначив Луценко в інтерв'ю "Цензор. НЕТ".

  Утім, він наголосив: "Зв'язок не встановлено, але всі ці злочини розкриті. І в них немає жодної вказівки на якусь спільноту. Тому давайте поки дамо відбій підозрі про те, що ці напади були здійснені у рамках одного плану дестабілізації".

  Водночас Генпрокурор додає, що "помилки в моїй заяві про можливі плани – не було. Краще підняти планку небезпеки, ніж недооцінити загрозу".

  Як повідомляв 5.UA, в Херсоні 31 липня напали на керуючу справами виконавчого комітету міської ради, відому активістку Катерину Гандзюк. Її облили кислотою. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. В неї обпечено понад 30% тіла.

  Того самого дня у Бердянську застрелили колишнього бійця добровольчого батальйону "Донбас" Віталія Олешка. У чоловіка стріляли ззаду із гвинтівки. Вистрелили двічі: в голову та в спину. 

  Попередній матеріал
  Метро на Виноградар: оголошено повторний тендер на будівництво
  Наступний матеріал
  Тітушки залили ртуттю ректорат Одеського медуніверситету – Супрун