ЗСУ. Репортаж про снайперів спецпризначення (ВІДЕО)

  1 грудня в українському війську розпочинається новий навчальний рік. У "Часі новин" стартує серіал, присвячений Збройним силам України. Перша розповідь наших журналістів про снайперів у військах спеціального призначеня. Якими якостями окрім доброго зору повинен володіти снайпер, як залишитися непоміченим і виявити противника?
  Їх не помітно. Крізь гілля чорніють тільки дула автоматів. Їм поставили завдання - захопити ворожу вантажівку. Працювати тихо спецпризначенців ніхто не просив. Головне - аби швидко.

  Тепер цей "Урал" кататиме лише український спецназ. Стовб диму, що залишає по собі загін - крапка у блискавичній операції. Проте кожна така місія ретельно готується завчасно. Починають першими хлопці, яких зазвичай не видно під час штурмів і атак.

  Олександр Аргат, 5 канал:  "Їх називають хірургами війни. Їм годинами доводиться лежати на одному місці і найчастіше вони можуть зробити один постріл. Проте від якого залежить усе. Вони - снайпери українського спецназу".

  Повзком, по-пластунськи і лише зрідка - короткими перебіжками. Так за кілька годин або й днів, маючи лише уривчасті розвіддані або аерофотознімок, висуваються снайпери на позиції у зазначений квадрат.

  Олександр Доценко, заступник командира групи: "Вони надають інформацію групі про розташування, про місцевість, про можливе розташування ворога. Якщо це є пости - за скільки, коли і хто на них ходить. Це все отримує командир групи і вже вирішує що нам робити, коли і в який час".

  Снайперів використовують для знищення чатових або високопосадовців ворожої армії. Стрільці працюють зазвичай парами. Це збільшує шанс того, що куля вразить генерала ворога.

  Зробити влучний постріл - неможливо без знання безлічі правил.

  Юрій, снайпер: "Дуже багато є правил. Внутрішньої балістики, зовншіньої балістики, гвинтівки, патрона, порохового заряду, зовнішніх умов. Це є вітер, влага, температура, від цього воно все залежить. І не знаючи цього... навіть від того як лежить снайпер на грунті, від цього все залежить".

  Щоб залишитися непомітним і зберегти власне життя снайпери використовують спеціальні маскувальні костюми. Аби повністю злитися з рельєфом бійці самостійно додають до фабричних костюмів рослинність з тієї місцини, де виконують спецзадачі. Також снайпер-профі чудово знає як виявити колегу-противника.

  Олексій, командир групи: "Це може бути даже той самий отбліск приціла. Якщо він неправильно вибрав позицію падає промінь сонця і він вже цим самим себе виявляє. Тобто снайпер-противник він його одразу по цьому бачить. Ну також якщо снайпер палить на вогневій позиції, якщо не дотримується заходів маскування через прибор нічного бачення або тепловізори можна так само виявити ворожого противника - снайпера".

  Проте нині головна сила, що нищить український спецназ і його елітну складову - снайперів це не ворожа армія. Причина щоденних небойових втрат військ спеціального призначення - дії власної держави. За словами командира полку до нього кожного дня підходять унікальні фахівці, на підготовку яких ідуть роки, з проханням підписати рапорт на звільнення. Адже навіть патріотизм і цікава робота не можуть замінити молодому чоловікові пристойної зарплати та власного житла. Доки зарплата контрактника буде меншою за оклад охоронця супермаркету, Україна не матиме професійного війська кажуть спецпризначенці. 

  З Хмельничиини, Олександр Аргат, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.2Мб)
  Попередній матеріал
  Експерти: вітчизняний фондовий ринок досягнув дна
  Наступний матеріал
  НБУ знизив курс гривні на вівторок
  Теги:
  Loading...