ЗСУ. Репортаж про Прикарпатську роту морських піхотинців у Криму (ВІДЕО)

  Уродженці Карпатських гір проходять військову службу на кримському узбережжі. У Феодосії формується Прикарпатська рота морських піхотинців. Півсотні хлопців з Івано-Франківської області вже склали військову присягу і готуються отримати чорні берети морпіхів. Чергова розповідь у рамках серіалу "Часу Новин" до дня Збройних сил про елітний підрозділ українського війська - морську піхоту.
  Олександр Аргат, 5 канал:  "Кожен ранок у 1 Феодосійському батальйоні морської піхоти починається однаково урочисто. Піднімають прапор військово-морських сил України, співають гімн, іде перекличка. Вже більше ніж два тижні так ранок починається і для більше ніж півсотні новобранців морської піхоти. А далі - заняття, заняття, заняття".

  Назар з прикарпатського села Білі Ослави раніше ніколи не бачив моря. А ось вже два тижні, як він морський піхотинець. За короткий час - уже добре карбує крок, знає усі команди і навіть опанував деякі елементи рукопашного бою. Каже, відпочивати - ніколи.

  Назар, морський піхотинець: "Після вечері готуєшся до відбою з полегшенням кажеш "Нарешті відбой, можна відпочити".

  Назар один з п`ятдесяти хлопців, які стануть основою Прикарпатської роти морської піхоти. Вона зберігатиме традиції Гуцульського полку, сформованого ще за часів Української Народної Республіки. Тоді до морської піхоти призвали гуцулів, бо ті сплавляли ліс і тому вміли добре плавати. Новобранці з Прикарпаття вже склали присягу і добре затямили: бляха -  це обличчя морського піхотинця. А от чорний берет, символ морпіхів, треба заслужити.

  Олександр, морський піхотинець: "Вони з`являться після першого марш броска. 12 кілометрів треба пробіжать. І потім заслужим чорний берет. Треба видержать це все".

  Вони долатимуть смуги перешкод з вогнем, над їхніми головами свистітимуть кулі, доведеться й трохи промочити ноги. З моменту клятви морського піхотинця випробування тільки розпочнуться. Адже два з трьох днів морська піхота проводить на полігонах. Завдяки постійним вправам з тактики, виживання у природі,  десантування з корабля та БТРів вони уважаються елітою Збройних сил. Піхотинці готові десантуватися і з повітря.

  Охочі служити за контрактом у морській піхоті приїжджають до Феодосії з усієї України. Романтика вабить чимало хлопців з вищою освітою. Проте відбір тут проводить особисто командир батальйону.
  Щоправда, рідко хто продовжує контракт після трьох років служби. Здобувши відмінну підготовку, хлопці йдуть або в комерційні структури, або в силові відомства, де можна знайти достойнішу винагороду за свої вміння. Офіцери розповідають - рідко хто полишає службу без сліз, але прожити за тисячу гривень навіть таким загартованим бійцям у Криму складно. Міністр оборони пообіцяв збільшити кількість підрозділів морських піхотинців. Самі морпіхи сподіваються - це відбудеться одночасно з підвищенням зарплати.

  З Феодосії Олександр Аргат, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.52Мб)


  Попередній матеріал
  Дружинники пильнують громадський порядок в Маріуполі (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  НКРЕ: вартість газу для підприємств залежатиме від ціни імпорту
  Теги:
  Loading...