ЗСУ. Репортаж про гірку долю крейсера "Україна" (ВІДЕО)

  "Час Новин" продовжує серію репортажів присвячених Збройним силам України. Сьогоднішня розповідь про долю унікального бойового корабля під назвою "Україна". Майже двадцять років ракетний крейсер чекає на вирішення своєї долі. Протягом цього часу плани урядовців щодо крейсеру змінювалися. Спочатку корабель мав стати флагманом українських військово-морських сил. Пізніше стали говорити про можливу продаж крейсера, а сьогодні навіть лунають заклики розрізати "Україну" на металобрухт.
  Це справне піаніно. Просто воно не налаштоване. Схожа ситуація і з українським бойовим кораблем, у кают-компанії якого стоїть цей інструмент. Велетенський ракетний крейсер з гордою назвою "Україна" - майже готовий - майже двадцять років стоїть на приколі в Миколаєві.

  Григорій Клебанов, директор спеціальних проектів завода: "На корабле не установлено только ударное вооружение и не установлено зенитное вооружение дальнего действия. Оно поставляется из России. Но впринцыпе мы готовы корабль испытать и без этого вооружения".

  Будівничі крейсера запевняють - він вже зараз готовий виконувати бойові завдання. Корабель такого класу, як "Україна" здатний прострілювати всю акватарію Чорного моря навіть не відходячи від пристані. На борту крейсера є злітний майданчик і ангар для гелікоптера. Українські моряки готувалися отримати це диво військового судобудівництва ще у 2000 році. Проте тоді держава не змогла знайти коштів на кінцеву доводку корабля.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Ракентний крейсер "Україна" вже мав екіпаж. Він мав от-от розпочати випробування. Проте поки що єдина команда, яку отримали і яку виконують : "Стоп машина".

  З часом військові заговорили про те, що корабель "Україна" не потрібний українській державі. Мовляв, такій потужній бойовій одиниці буде тісно у Чорному морі, а воювати деінде українські ВМС не планують. Ухвалили рішення продати крейсер з символічною назвою. Інтерес до корабля одразу виявили Китай, Індія та Росія. Кажуть, росіяни, які вже мають три судна такого класу, напередодні приїжджали дивитися стан крейсера і залишилися задоволеними. Проте майбутнє "України" досі непевне. Дехто з чиновників виступив з пропозицією зробити з "України" музей на воді, декому взагалі не терпиться порізати унікальний крейсер на металобрухт. Суднобудівельники шоковані такими ідеями можновладців.

  Олександр Аптекар, в.о. генерального директора завода ім. 61 Комунара: "Мне как корабелу, как судостроителю страшно даже подумать, что корабль находящийся в такой степени готовности, который может выполнять боевые задачи, который необходим по своему прямому назначению, что он может быть использован в другом каком то качестве ка не в своём прямом".

  Тим часом, поки у владних кабінетах розмислюють над тим, що робити з кораблем, на його утримання щороку витрачається кілька мільйонів гривень. У той час як вартість добудови становить кількадесят мільйонів. Готовий на сто відсотків крейсер можна буде продати за мільярд доларів. А якщо б Міністерство оборони наважилося прийняти на озброєння цей корабель - він би повністю змінив розклад сил у Чорному морі.

  З Миколаєва Олександр Аргат, Орест Пона, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.90Мб)
  Попередній матеріал
  Кондоліза Райс зіграла на фортепіано для Єлизавети ІІ
  Наступний матеріал
  Експерти: Україна має розвиватися за власний рахунок
  Теги:
  Loading...