5.ua

Зниклих під час розгону Майдану студентів виявили в лікарні під сильною охороною [відео]

  Вночі на сцену Євромайдану щогодини виходить Руслана. Співає гімн, каже лиш кілька слів і мерщій біжить до революційного штабу, де на неї чекає робота. Після того, як на ранок 30 листопада, після жорстокого силового розгону мітингу на Майдані, організатори не дорахувалися студентів, співачка з волонтерами встановлюють орієнтовні списки тих, хто тієї ночі був біля монументу Незалежності, шукають контакти, обдзвонюють знайомих і рідних. На сьогодні у списку зниклих – 23 прізвища.

  На годинниках – п’ята ранку, на обличчях людей – втома. Котрий день ініціативна група з правозахисників, юристів і просто волонтерів не втрачає надію відшукати студентів, з котрими немає зв’язку вже понад 5 днів.

  Отак, в актовій залі, на другому поверсі Будинку профспілок, без сну і відпочинку, інколи змінюючи одні одних, активісти намагаються вийти на слід зниклих студентів. Як знаходять – мчать туди. Так, напередодні ввечері сповнена особистої відповідальності за побиття дітей Руслана разом із кількома депутатами нагрянули до Київської міської лікарні швидкої допомоги. Кількість охорони і неприязне ставлення керівництва закладу не залишили сумнівів – студентів тримають тут.

  Руслана: «Дуже багато міліції. Всі з тими кийками знов. Просто звичайна цивільна лікарня швидкої допомоги – і довкола… Просто на всіх поверхах…»

  Лише на одному з поверхів знайшли чотирьох студентів зі списку потенційно зниклих. Із забоями, переломами і струсами лежать вони чомусь у відділені гострих отруєнь. Усі – без жодних засобів зв’язку. Усе це активістам не на камеру розповів персонал. Оглянути лікарню не дозволила посилена охорона. Представники ж ініціативної групи не виключають, що після такого рейду побитих студентів переведуть з лікарні, можливо навіть до СІЗО.

  Володимир Суховерський, адвокат: «Ми б хотіли все ж таки, щоб силові структури допустили в лікарню і дали дозвіл, щоб народні депутати могли туди зайти, адвокати могли туди зайти, щоб ми хоча б сформували список тих людей, які там є».

  Тим часом, вночі на Майдані люди вже називають зниклу молодь «заручниками влади», а зі сцени і поза нею лунають заклики відпустити молодь.

  Валерій Харчишин, співак: «Я би дуже хотів, щоб ці люди знайшлися, їх чекають вдома. Це жахливо. В мирній країні, щоб пропадали люди серед білого дня…»

  Активісти ж наразі розробляють план звільнення бранців із лікарняних ліжок. Для цього максимально залучатимуть юристів, а також і просять допомагати всіх, кому щось відомо про зниклих студентів.

  Наталія Тарасовська, Олексій Іванченков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Євромайдан вистояв ще одну ніч і чекає на поповнення [відео]
  Наступний матеріал
  Азаров розповів міністрам ОБСЄ, що у нас все нормально [відео]
  Теги:
  Loading...