тренування поліцейських вибухотехніків 5 канал

Знешкодження вибухівки в Одесі: журналісти "5 каналу" дізнались про чотири головні методи

У пріоритеті поліцейських – безшумна робота із використанням гідродинамічної гармати

На полігоні в Одесі пройшли тренування поліцейських вибухотехніків, що регулярно ризикують життям, перевіряючи підозрілі предмети. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, існує щонайменше чотири способи знешкодження закладених бомб: електричний спосіб, вогневий, підрив снарядом малої потужності та використання спеціального водомету.

У пріоритеті поліціянтів – безшумна робота, зокрема, вибухівку можна знешкодити за допомогою гідродинамічної гармати. Після такого пострілу на предметі залишаються дірки. Струмінь води під великим тиском пробиває оболонку і дезактивує заряд.

"Удар відбувається водою. Вона не ініціює снаряд вибухової речовини, проте вона його просто розбиває, тому це більш безпечний спосіб", – пояснив головний спеціаліст  вибухотехнічного управління ГУ НП в Одеській області Юрій Банасов.

У міських умовах найчастіше вибухотехніки використовують заряд малої потужності. Він знищує оболонку пакета або коробки, не завдаючи шкоди самому вибуховому пристрою. Це дозволяє спеціалістам на безпечній відстані перевірити підозрілий предмет. Як саме відбувається знешкодження вибухівки – далі в сюжеті:

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Президент помилував дев'ятьох засуджених – їх передадуть бойовикам
Наступний матеріал
Єдина країна: до Івано-Франківська дісталась "прянична пошта" від дітей з Донбасу

СБУ в районі АТО викрила одразу дві схованки з вибухівкою

В окупованому Донецьку прогримів потужний вибух – знищено склад боєприпасів

У Міноборони розповіли, як проходить процес розмінування Донбасу

Україна закликає ООН допомогти розмінувати Донбас