5.ua

Змінити зображення на пачках сигарет закликають лікарі та громадські діячі [відео]

  Змінити зображення на пачках сигарет закликають лікарі та громадські діячі. Нинішні фотоілюстрації вже не дієві, свідчать опитування курців.

  Відповідно до вітчизняного законодавства, ілюстрації необхідно змінювати кожні п’ять років. Зменшити цей термін принаймні вдвічі - нагальна потреба, стверджують активісти. За рік запровадження попереджувальних зображень на упаковках із тютюновими виробами, обсяги продажу зменшилися на 15%. Утім більшого результату можна досягти завдяки друку огидніших малюнків, свідчить європейський досвід. Зокрема у коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну" пропонують на пачках зображувати вражені судини, понівечені кінцівки та зрештою дохлих щурів. А розмір зображення слід збільшити з 50% до 65% площі всієї пачки.

  Костянтин Красовський, завідувач сектору контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ: «Картинки, які зараз є Мінекономіки відмовилося затверджувати».

  Андрій Скіпальський, експерт Альянсу із виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну: «Всі картинки, які введені в різних країнах - вони пройшли тестування - це не є самодіяльність. Наприклад, ось це європейського зразка. Коли така пачка попадає в руки, то дівчина молода не витягне її з сумочки і не покладе десь і не буде хизуватись».

  Микола Поліщук, автор першого антитютюнового закону в Україні: «Це може привести до зменшення тютюнокуріння однозначно і до більш рідкого вживання цигарок тими, хто вже не може їх зовсім позбутися».

   

  Попередній матеріал
  Янукович наступного тижня відвідає Варшаву [відео]
  Наступний матеріал
  Спостерігачі від Європарламенту подали Януковичу прохання про помилування Тимошенко