Життя у містечку «Беркута» [відео]

  Вулиця Грушевського перекрита не тільки з боку Європейської площі. Не пробратися туди і сусідніми дорогами - там розташувалися автобуси спецпризначенців. Кордони щільно охороняють: вантажівками і щитами. Але нашим журналістам вдалося пробратися у містечко «Беркуту» і відзняти, як вони там живуть. Вулиця Грушевського по той бік барикад очима Євгенії Таганович.  

   

  Журналіст, «5 канал»: «Мішки зі снігом, рештки металу, дерев’яні конструкції та залишки бруківки - із цього складається нова барикада на вулиці інститутській. За її межею починається територія Євромайдану. А ось так виглядають кордони правоохоронців».

  Щоб зробити кадри по цей бік Грушевського нам довелося тишком перелізти огорожу. Перше, що бачимо - автобуси та вантажівки - заполонили проїзну частину. Беркутівців - сотні. Поодинці ходять рідко. Деякі з них - повністю знесилені. Відпочивають в автобусах.

   Беркутівець:«Люди доведены до предела, они сейчас вам такого расскажут, что.. не надо, люди голодные, трое суток стоят».

  Люди в цивільному помічають зйомку. Заважають фільмувати. Прямо на вулиці біля карети швидкої тут видають чай та обід. Попри сніг бійці несуть тарілки. Згодом вуличну їдальню переносять у приміщення -

  Це їдальня Кабміну. Зйомка оперативна. Від трапези не відволікаємо. Вона тут тричі на день і за розкладом. Зранку до вечора - лишень музика. З Антимайдану.

  Журналіст, «5 канал»: «Музика подобається?»

  Перший беркутівець: «Да, конечно!»

  Другий беркутівець: «Да, обалденно всё!»

  Третій беркутівець: «Да, нормально і так! Аби мітингувальники не бушували!»

  Розваги - вітаються. На відео з Інтернету спецпризначенці знущаються над затриманим мітингувальником. Змушують його позувати на камеру.

  Усі свої забави фільмують і викладають у соціальні мережі. Тут і фотографії. Ми знайшли лише одного сміливця, який погодився говорити на камеру, і пояснив звірства колег.

  Беркутівець: «У нас работники тоже многие возмущались, что за ерунда такая, но надо было там быть, и надо знать, что он сделал этот человек. Это, наверное, говорить не надо.. Гадость он сделал большую. Стараемся вести себя более гуманно и то, что происходит из тысячи один раз кто-то сделал, это нерв!»

  Спецпризначинець обурений, каже, медійники не показують як знущаються над силовиками.

   Беркутівець: «Избивают, поломали работнику милиции руки, ноги, как солдатиков растягивают, четвертуют, только не мечами четвертуют, а палками и нормально, как нашим семьям угрожают. Вы показываете то, что злит народ, накаляет, мне уже родители не верят, моим словам».

  Агресивну поведінку спенцпризначенців нам пояснює колишній керівник київського «Беркута».

  Геннадій Абрамчук, екс-командир ПМОП «Бертут»: «Только подонки так могут поступать. Когда себя так ведут коллеги, то наверное, 50 процентов это приходят в милицию люди, которых били в школе».

  Геннадій Абрамчук стверджує, бійці не мали психологічної підготовки до подій на Грушевського. Але не всі міліціонери заслуговують на звання ката та звіра.

  Геннадій Абрамчук, екс-командир ПМОП «Бертут»: «Многие там любят рассказывать о чести мундира... но понимаете, если она есть, то не важно в в мундире ты или нет, она присутствует».

  Євгенія Таганович, Сергій Клименко, Леонід, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Активісти провели молебень за загиблими протестувальниками
  Наступний матеріал
  Школи довкола Євромайдану та вулиці Грушевського й надалі продовжують працювати
  Теги:
  Loading...