Житомирські танкісти готові до захисту країни

  Десятки танків, самохідні артилерійські установки та БТР-и вишикувалися на території 30-ї окремої механізованої бригади на Житомирщині. Майже тиждень вояки перевіряли техніку на справність. Результатом задоволені і запевняють - захищати Україну є чим. Нині житомирські військові активно тренуються - щодня тактичні навчання і сигнали тривоги без попередження.

  30-та окрема механізована бригада 8-го армійського корпусу у Новограді-Волинському піднята за навчальним сигналом тривоги. Вояки вишикували техніку у кілька довгих рядів. Тут і танки, і БТР-и. Військові зізнаються: навчання таких масштабів ще не проводили.

  Василь Стасієв, заступник командира 30-ї окремої механізованої бригади з роботи з особовим складом: «Зараз доводиться працювати у непростих умовах, бо проходять заходи бойового залагодження, підрозділи, бригади, бойова техніка вишикувана в колони. В цей час військовослужбовці працюють в так званому посиленому режимі. Тобто цілодобове чергування, всі знаходяться тут, зброя у всіх в руках».

  Ця техніка з легкістю перевезе через річку вантаж вагою понад 42 тонни. Рота, яка застосовує маскування димовою завісою, може непомітно для ворога переправити техніку.

  Микола Борисов, командир 12 окремого полку оперативного забезпечення: «Цей підрозділ застосовується у тих випадках, коли потрібно від противника замаскувати той чи інший об'єкт, ту чи іншу переправу. Застосовується для введення в оману противника».

  Танкіст Володимир Олійник - етнічний росіянин. Чоловік каже: ніколи не міг уявити, що два братніх народи опиняться за крок до війни. Утім, переконує: вже давно вирішив для себе, чиї кордони захищатиме.

  Володимир Олійник, командир 3-ї танкової роти: «Мої батьки живуть у Росії, звичайно, хвилюються через те, що зараз відбувається в Україні, але я прийняв присягу на вірність Україні і буду виконувати завдання в інтересах України».

  Українським офіцерам, окрім навчань і ревізії техніки, нині доводиться займатися ще й дипломатією. Пояснюють російським колегам, що насправді відбувається в Україні.

  Сергій Улітенков Головний сержант першого механізованого взводу, командир бойової машини: «Їм неправдиву інформацію подають в Росії, вони в мене питають, що у вас діється, що у нас тут фашисти, бандерівці, вони толком і не знають, хто такий Степан Бандера. Я їм поясню, що у нас все нормально, що люди хочуть нормального життя європейського».

  Військове керівництво звітує: техніка справна, рівнем підготовки особового складу задоволені. Родини вояків просять не хвилюватися. Бо сподіваються, що зброю до рук брати таки не доведеться.

  Сергій Барбу, Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Російські війська увійшли в селище на Херсонщині
  Наступний матеріал
  Військові Львівщини перевірили готовність бойової техніки
  Теги:
  Loading...