Житловий масив у Дніпропетровську - більше тижня без газу

  Більше тижня без газу - мешканці масиву "Південний" у Дніпропетровську. Відключили "блакитне паливо" у майже 150 будинках. "Дніпрогаз" пояснює це необхідністю планової перевірки комунікацій.
  Ніна Федорова, мешканка житлового масиву "Південний": "Вот видите, газ не идёт".

  Ніні Федоровій пощастило – вона знайшла у коморі стару електричну плитку. Тепер на ній і готує, і воду гріє. Газівники кажуть – "блакитне паливо" пустять до квартири, коли родина оформить усі необхідні папери на газову колонку та заплатить певну суму.

  Ніна Федорова, мешканка житлового масиву "Південний": "Чтоб узаконить это все, то от 700 до 1000 гривень".

  Марина Шимановська, мешканка житлового масиву "Південний": "Для узаконивания нашей колонки мы должны собрать пакет документов, только задумайтесь, нам нужна схема прохождения газовых труб по нашей квартире - каждого. Так вы мне скажите, в ЖЭКе, в газовом хозяйстве, при сдаче в эксплуатацию этого дома не было этих схем?"

  Мешканці вважають: газівники їх просто шантажують, щоби вибити гроші.

  Сергій Петухов, голова ініціативної групи житлового масиву "Південний": "Прямое выжимание денег. Устанавливали людям сотрудники "Днепрогаза", поэтому потом искать причину, что они стоят незаконно и требовать, чтоб узаконили эту колонку... Требуют, чтоб делали проект непонятно на что".

  У "Дніпрогазі" незадоволеним радять звертатися до Антимонопольного комітету, адже у тарифах кошти на проектні роботи не закладені. А ще попереджають про трагічні випадки – через самовільно встановлені газові прилади та втручання в систему газопостачання. Тільки за минулий рік у країні через це загинула 131 людина.

  Павло Кишкар, головний інженер ПАТ "Дніпрогаз": "Основные нарушения – это гафрированные патрубки, дымоотводящие, которые идут в дымовой канал, при газовых колонках установлены принудительные вытяжки, тоесть с вентиляцией, замурованные газопроводы в стену, самовольная замена газового оборудования". 

  Відновити газопостачання на житловому масиві "Південний" обіцяють лише тоді, коли всі мешканці пустять у квартири газівників для перевірки обладнання. Прилади, які працюють із порушеннями, відключать, доки мешканці не усунуть недоліки за власний кошт.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Астронавти шатла "Індевор" вийшли у відкритий космос
  Наступний матеріал
  Авіація НАТО знову бомбардувала Триполі
  Теги: