Житловий кодекс становить системну небезпеку – екс-міністр ЖКГ

  Екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко бачить системну небезпеку в урядовому проекті Пенсійного кодексу, який, за його словами, був написаний аматорами і лобістськими групами, та який сьогодні не потрібен Україні. Про таке Олексій Кучеренко заявив в ефірі «5 каналу».

  «Я бачу системну небезпеку через те, що він писався не професіоналами, аматорами і кожна з лобістських груп намагалась щось туди втиснути своє: забудовники хотіли своє, про суспільну вимогу і право викупу будинку. А головне, що він не потрібен, хоча б тому що в нас є інші закони, яких дуже багато – про той же саме ОСББ, який не працює, про соціальне житло, про гуртожитки, про житлово-комунальні послуги. Саме так треба, по кожному  з цих законів розбиратися, перед тим. Як все це в якусь братську могилу втиснути і назвати це кодексом», – заявив екс-міністр ЖКГ.
   
  Кучеренко зазначив, що найбільш небезпечним питання даного Житлового кодексу є встановлення монополії у сфері надання комунальних послуг та створення управляючих компаній у цій галузі.
   
  «Головна небезпека, що лобістські групи, які представляють управляючі компанії – це не погано немов би. але це новий небезпечний вид бізнесу, він таким може стати, якщо прийде на непідготовлене підґрунтя, бо мова йде про ринок у десятки мільярдів гривень і люди ще не готові віддаватися в управління цим управляючим компаніям. І саме тому я переконаний, що це не випадково сьогодні таки хвиля піднялася проти ЖЕКів – так ми ще 5 – 10 років будемо з цими ЖЕКами. І головне сьогодні зрозуміти всім, а в першу чергу міським головам і муніципалітетам, що ЖЕКи – це на сьогодні єдина можлива модель управління для 90% будинків», – зазначив Кучеренко.

  Попередній матеріал
  Лікарі підтвердили злоякісну пухлину у Хосні Мубарака
  Наступний матеріал
  Волонтери допомагають долати наслідки виверження вулкану Пуєуе
  Теги: