Жителі Івано-Франківська відстоюють свої дахи

  За дахи багатоповерхівок виникла суперечека між мешканцями Івано-Франківська та тутешніми інтернет-провайдерами. Франківчани встановлюють металеві загорожі та чіпляють замки, щоб не пускати на горище техніків із інтернет-компаній, бо ті руйнують покрівлю дахів та залишають по собі купи сміття.
  Анна Хомік, постраждала пенсіонерка: "Сама зачищаю, сама делаю ремонт".

  70- річна пані Анна не стримує сліз. Утомилася від постійної біди - тече дах.

  Анна Хомік, постраждала пенсіонерка: "С 2001 года заливает, паркет, двери разошлись, горела квартира".

  Причина страждань пані Анни та її сусідів - фірми, що надають інтернет-послуги , кажуть у ЖЕКу. Зазвичай, скаржаться комунальники, ті встановлюють антени у довільному порядку. Гайками та металевими стрижнями їх кріплять до поверхні дахів. Саме у цих місцях і починають текти стелі мешканців горішніх поверхів.

  Марія Ленько, майстер ЖЕО: "Проблеми по цілому місті з цим інтернетом, було дуже багато скарг від мешканців, поголовно дзвонять. Є такі, що зривають замки, тягнуть провода".

  У мерії спробували примирити мешканців і провайдерів. Чиновники ухвалили угоду, за якою працюватимуть інтернет-компанії. Прописали у ній і відшкодування збитків.

  Ігор Гнатів, начальник відділу транспорту та зв’зку Івано-Франківського міськвиконкому: "Щоб завести мережу в будь-який будинок, в договорі є норми щодо пошкоджень. Якщо провайдери самовільно зривають замок - треба викликати міліцію, бо це вже розбій. Хто це лізе на горище без відома мешканців - це вже справа правоохоронних органів".

  У місті шість компаній, які мають ліцензії на  прокладання інтернет-мереж. Деякі працюють неофіційно. На своїх нелегальних колег скаржаться і самі провайдери.

  Тарас Гурик, директор інтернет-компанії: "В основному проблеми виникають, коли проводяться магістральні кабелі, коли іде кабель з одного будинку на інший, проводяться роботи з його закріплення, входження в будинок, є неякісний вхід і пошкоджується дах".

  Тим часом у під’їздах франківців з’явилися оголошення про відповідальність за нищення комунального та приватного майна. Той хто заподіє шкоду може отримати до 3 років позбавлення волі.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський, Івано-Франківськ, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Варшаві відкрили пам`ятник жертвам авіакатастрофи під Смоленськом
  Наступний матеріал
  СБ: Україна - на 5 місці в світі за кількістю заробітчан
  Теги: