Журналісти відвідали повітряно-десантну частину на Дніпропетровщині [відео]

  Понад півтори тисячі чоловіків служать у десантних військах на Дніпропетровщині. У 25-й повітряно-десантній бригаді вони вчаться вправлятися зі зброєю, освоюють рукопашний бій та стрибають з парашутом. Після строкової служби чимало залишаються десантниками за контрактом.

  Раз на тиждень солдати на тренажерах вчаться стрибати з парашутом. З літака стрибають лише двічі на рік. Контрактник Микола Шпат за роки служби лише тричі брав участь у висадці десанту.

  Микола Шпат, військовослужбовець строкової служби: "Класно. Хочеться, конечно, з самольота ілі вертольота, но так тренуємся… Обіцяють… Тільки говорять - а там, як буде".

  Офіцери-відставники, які завітали до молодих колег у частину, нарікають - професійний десантник має стрибати значно частіше, і згадують минулі часи.

  Олег Кривопалов, полковник у відставці: "В тот период боевая учеба была насыщена большим количеством учений, прыжков с различных типов парашютов. Солдаты за два года совершали до 20 прыжков и помимо этого по 6 прыжков на учениях".

  Зарплата десантника-контрактника - 1600 гривень. За ці гроші вояки мусять десь жити і якось харчуватися. Задарама забезпечують контрактника лише обідом.

  Ігор Удоденко, контрактник: "Лучше бы платили больше, было бы больше энергии, за счет того, что питание, но если бы подняли зарплату в два раза, я бы ел бы больше, так же, как и пацаны мои ели бы тоже больше".

  Керівництво повітряно-десантної частни каже - цьогоріч українських армійців потішили, дали удвічі більше грошей на пальне. Утім, із підвищенням зарплати попросили почекати.

  Юрій Содоль, командир 25 окремої повітряно-десантної бригади: "Грошове забезпечення у нас залишається на тому ж рівні, що було в прошлому році, рядовий контрактник получає 1600 грн. по першому контракту на рядовій посаді. Певно, це недостатньо, але ми всі віримо, що вище військове керівництво в обличчі міністра оборони, начальника генерального штабу, те що пообіцяли, вони зроблять".

  А ще офіцери додають - попри недофінансування, у них ніколи не бракує новобранців.

  Дмитро Антоха, військовослужбовець: "Друзі рекомендували. Це круто. Для мене – це честь".

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Італії - масовий протест проти закриття найбільшої у країні сталеварні
  Наступний матеріал
  Під час зустрічі з військовими іспанський король перечепився і впав
  Теги: