5 канал

Журналіст, який писав про контрабанду в "сірій зоні", пояснив, чому йому довелося виїхати за кордон

Бобровніков отримав пряме дружнє прохання виїхати негайно з країни у США і отримати там притулок

Змушений був виїхати з України через погрози за розслідування контрабанди в зоні АТО та смерті Андрія Галущенка з позивним "Ендрю", вбитого 2 вересня 2015 року. Про це в ефірі "5 каналу" заявив журналіст Олексій Бобровніков.

Журналіст сказав: "Тітушки" переросли у війну, а контрабанда переросла в убивства. І, на жаль, з ознак того, що відбувається – це серійні вбивства".

За словами Бобровнікова, за останні дні він відчув на собі велику підтримку "журналістського цеху", люди пропонують йому допомогу. Журналіст розповів: "Коли я перевіряв ще деякі факти і спілкувався з дуже близького кола до командування 92-ї бригади і ставив питання про можливу участь у нелегальних контрабандних операцій сторонніх осіб, які мають вплив на певні угруповання всередині цього підрозділу, я отримав пряме дружнє прохання виїхати негайно з країни у США і отримати там притулок. … Я передбачав подібний перебіг обставин і тому на той момент я був у цілковитій безпеці. … Я маю абсолютно обґрунтовані підозри та інформацію про те, що певна частина цього підрозділу, на жаль, причетна до вбивства і до злочинних операцій. Я не можу зараз назвати конкретних людей. Я підозрюю, що керівник цього підрозділу Віктор Нікулюк не є безпосереднім замовником цієї злочинної операції. … Але я розумію, що вони приховують ключову інформацію, і він зокрема, і це дозволяє говорити, що з юридичної точки зору, неповідомлення інформації по кримінальному злочину, теж є злочином".

Радник голови СБУ Юрій Тандіт своєю чергою закликав журналіста зв'язатися з ним: "Ми надамо йому допомогу, як громадянину України, як журналісту, і зробимо все, щоб він не боявся тут знаходитися". 

Два дні тому журналіст Олексій Бобровніков, який працював на одному з українських каналів, звільнився після того як більш ніж рік працював над матеріалами, присвяченими контрабанді у зоні АТО. Він заявив, що змушений був виїхати з країни місяць тому, але повідомив він про це лише зараз. Ситуація з погрозами пов'язана з історією про вбивство Андрія Галущенка з позивним "Ендрю", який був представником мобільної групи, що боролася з контрабандою. Як зазначив сам журналіст, боєць був його інформатором. Вбивство "Ендрю", яке сталося 2 вересня 2015 року, нині розслідується.

Попередній матеріал
НАЗК розподілило кошти з бюджету на фінансування політичних партій
Наступний матеріал
Порошенко: Децентралізація дає можливість людям взяти в свої руки владу і змінити життя на краще
Теги:
Loading...
СБУ попередила сім спроб контрабанди товарів до "ДНР"

СБУ попередила сім спроб контрабанди товарів до "ДНР"

"День боротьби з курінням": ДПСУ виявила одразу три партії контрабандних сигарет – фото та відео

"День боротьби з курінням": ДПСУ виявила одразу три партії контрабандних сигарет – фото та відео

Помічника депутата польського сейму спіймали на контрабанді – Слободян

Помічника депутата польського сейму спіймали на контрабанді – Слободян

Тука: У Гранітному "накрили" контрабандистів, у перестрілці поранено військового

Тука: У Гранітному "накрили" контрабандистів, у перестрілці поранено військового