Жіночі організації та лікарі - проти заборони абортів в Україні [відео]

  Жіночі організації та лікарі - проти заборони абортів в Україні. Вони написали листа до державних керманичів із проханням не підтримувати зареєстрований у Верховній Раді законопроект, який може оголосити аборти нелегальними. За словами медиків, це призведе до збільшення кількості ризикованих кримінальних операцій з переривання вагітності та зростання числа сиріт.

  На початку березня у парламенті зареєстрували законопроект депутата Андрія Шкіля, який передбачає штраф за аборт від восьми сотень гривень, або ж покарання у вигляді примусових робіт чи позбавлення волі терміном до двох років.

  Священик: "Коли моя дружина була з 3-ю дитиною вагітна, а в нас зараз четверо діток, то насправді перше питання лікаря, до якого приходить жінка з 3-4-ю вагітністю є - чи будемо зберігати?"

  В Україні зробити аборт - все одно, що зуб вирвати, проводить паралелі священик греко-католицької церкви отець Андрій. Обурюється: про ризики лікарі хоч і попереджають, але на збереженні плоду не наполягають. 

  Священик: "На Заході, наприклад, обов`язково дають жінці подивитися на УЗД-фотографію її дитинки, яка вже в неї в лоні є, дають послухати серцебиття цієї дитинки". 

  Отець Андрій разом з іншими священиками Української греко-католицької та римо-католицької церков звернулися до керівників держави з вимогою зробити аборт в Україні поза законом. Ініціативу панотців підтримали у Верховній Раді. У парламенті зареєстрували відповідний проект Андрія Шкіля.

  Андрій Шкіль, народний депутат: "Я, коли почув цифру, озвучену двома церквами, що за 20 років незалежності 20 млн. дітей було вбито - ну, ненароджених дітей - відповідно, це мене спонукало до написання законопроекту".  

  Галина Майструк, керівник програм Міжнародної федерації планування сім`ї в Україні: "Демографическая ситуация - это та карта, которая все время разыгрывается, все время муссируется, все время не дает нам покоя 50 млн. советского периода, и нам все время предлагаются какие-то миллионы неучтенные, знаете - чичиковские "мертвые души".

  На новацію депутата миттєво відреагували лікарі та громадські активісти. Кажуть: потреби забороняти аборти немає, адже, за офіційними даними, їхня кількість з роками іде на спад.

  Валентина Коломейчук, начальник відділу акушерства і гінекологічної допомоги МОЗ України: "Якщо в нас в дев`яностих роках було мільйон переривань вагітності. то на сьогоднішній день ми маємо 156 тисяч абортів, які відбулися".

  Активісти застерігають: якщо народні обранці за законопроект проголосують - в Україні різко зросте число сиріт, і кількість ризикованих кримінальних абортів. А це поставить під загрозу життя та здоров`я сотень українських жінок.

  Андрій Шкіль, народний депутат, БЮТ: "Є сусідня Польща, де дуже жорсткий закон про заборону. Можна подивитись офіційні дані, неофіційні, у пресі про кількість кримінальних абортів - вона менше, ніж в Швеції".

  Галина Майструк, керівник програм Міжнародної федерації планування сім`ї в Україні: "Но полячки сегодня - не украинские женщины, у них есть Евросоюз, у них есть открытая постоянная возможность передвигаться - в Великобританию, во Францию. Украинская женщина никуда не поедет. Она не пойдет в посольство Нидерландов оформлять визы для того, чтобы получить эти услуги качественные и легальные".

  Активісти громадських організацій теж звернулися до керівників держави. У відкритому листі - прохання залишити жінкам право вибору. У крайньому випадку - пропонують провести референдум, і лише потім ставити питання народжувати чи ні на голосування.

  Марія Коренюк, Дмитро Демішев, 5 канал

  Попередній матеріал
  Визначились учасники 1/8 фіналу тенісного турніру у Майамі
  Наступний матеріал
  Cомалійські пірати захопили судно з українцем на борту
  Теги: