Жінка відсудила 10.000 євро компенсації в держави Україна [відео]

  Десять тисяч євро компенсації - відсудила в України жителька Краснодона Луганської області. Такий вирок Європейського суду - за нестерпне життя з автострадою під самісінькими вікнами. Вітчизняна Феміда свого часу відмовилася розглядати претензії жінки. І лише в Європі вона довела - сусідство з дорогою погіршало її здоров`я і зруйнувало будинок.

  Нескінченний потік вантажівок — більше ніж сотня щогодини. Клара Грищенко з жахом описує чотири роки життя по сусідству з трасою. Каже - земля дрижала так, що будинок укрився тріщинами, а від вихлопних газів і пилу не передихнути.

  Вантажний транспорт і автобуси міські чиновники пустили через приватний сектор у 1998 році. Просто під вікнами будинків - менше, ніж за 5 метрів - цілодобово їздили автомобілі. Чиновники кажуть - у такий спосіб розвантажили центральні вулиці міста. 

  Міські чиновники на скарги людей не зважали, у суді - справу про нестерпні умови життя розглядати відмовилися. Проте, коли через чотири роки люди  поскаржилися до Європейського суду з прав людини -влада міста зреагувала блискавично. Дорогу перекрили шлагбаумом, що обмежує висоту транспорту — двометрову планку можуть подолати тільки легковики. Тепер - думки людей розділилися. Одні - тішаться перемогою і тишею, інші твердять - повністю дорогу перекривати не можна. 

  Справа пробула в суді 9 років. Проти України в Європі родина Грищенків судилася без допомоги адвокатів: поштою пересилали документи, перекладали, майже всією вулицею розбиралися у тонкощах міжнародної юриспруденції. І ось вирок — десять тисяч євро компенсації. Гроші Україна має виплатити з державного бюджету, упродовж трьох місяців.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Нове отруєння росіян у Туреччині
  Наступний матеріал
  Пам’ятний знак загиблому велосипедисту відкрили у Харкові
  Теги: