Жалобні заходи до 69 річниці депортації кримських татар розпочалися у Криму

  Жалобні заходи до 69 річниці депортації кримських татар розпочалися у Криму. Із самого ранку до пам’ятних знаків та меморіалів жертвам депортації несуть квіти та проводять молебні в пам`ять про загиблих.

  Увечері на центральному майдані Сімферополя проведуть акцію-реквієм і запалять свічки. Основні скорботні заходи відбуватимуться завтра, власне в день річниці. У багатьох містах півострова проведуть мітинги. Наймасштабніший очікується у Сімферополі. Братимуть в ньому участь близько 30 тисяч репатріантів. Нагадаємо, приводом для депортації кримських татар у 1944 році стало звинувачення всього народу у співпраці з нацистами. Зранку 18 травня і до вечора 20 понад 183 тисячі кримських татар примусово вивезли з території півострова. За неофіційними даними половина з них під час переселення загинула.

  Меджитов Ильяс: "Этот день для меня и личная трагедия и трагедия народа, потому что в этот день у моей бабушки умерли почти все её братья и сестры, их было семеро человек, а осталось всего лишь трое".

   

  Джеппарова Зоре: "Конечно тяжелые дни они пережили, и хотелось чтобы будущему поколению не пришлось такое пережить, то что пережили наши бабушки и дедушки".

  Попередній матеріал
  В одній із бразильських буцегарень в`язнів навчають в`язанню
  Наступний матеріал
  Злата Огневич виступатиме під №22 у фіналі Євробачення
  Теги:
  Loading...