Земельний скандал через будівництво залізниці на Донеччині (репортаж)

  Земельний скандал на Донеччині. Через будівництво вузькоколійки одного з місцевих підприємств у мешканців села Удачне паї зменшилися на кілька гектарів. Обурені люди скаржаться чиновникам, а у відповідь - мовчанка.

  Шість гектарів Тетяна Вискребець отримала 6 років тому після розпаювання державних земель. Сіяла пшеницю та ячмінь. Згодом об`єднала свій наділ із сусідськими і вже далі спільно орали землю. І яким здивуванням для аграріїв виявилося будівництво залізниці на їхніх ділянках. Люди кажуть, за мить вони втратили близько дванадцяти гектарів землів.

  Тетяна Вискребець, власниця ділянки: "Їде муж с работи. Каже, що техники багато на переезде. Откуда она взялась - не знаю. Кажу, що ви хлопци робите? А ті хто така? Я хозяйка цієї землі. Пошла отсюда. Я б пошла. Но у меня документі есть, что єто моя частная собственность".

  Тетяна Гуля, власниця ділянки: "Межа сдвинулась, длина поменялась поля. Нам что теперь госакты переделы? Це не наша вина. Хто це должен делать? Хай переделывают. Это ж не наша проблема, что они ошибку сделали сразу".

  За поясненнями люди звернулися до винуватця своїх бід - металургійного заводу "Донецьксталь". Ті  - ані пари з вуст. Мовчать і правоохоронці, і тутешні чиновники з управління земельних ресурсів. У мовчанку грають усі інстанції. І так вже майже рік, обурюються фермери.

  Юрій Ломоносов, адвокат: "С мая 2008 года ЗАО "Донецксталь" - металлургический завод самовольно произвел захват земли для строительства железной дороги до обогатительной фабрики. В результате этого нанесен ущерб землепользователям, которые давно использовали эти земельные участки для выращивания сельхозпродукции, для поддержки своих семей".

  Між тим, поки люди з`ясовують, яким чином "Донецьксталь" прокладає колії на їхніх угіддях - будівництво залізниці на стадії завершення. А тоді, кажуть потерпілі, отримати втрачене буде практично неможливо.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донеччина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.26Мб)

  Попередній матеріал
  Перший випадок зараження вірусом H1N1 виявили у Південній Кореї
  Наступний матеріал
  Автобус врізався в екскаватор - 26 людей загинули
  Теги:
  Loading...