Facebook / Айдер Муждабаєв

Завтра у центрі Києва пройдуть дві акції на захист кримських татар

  26 червня відзначають День кримськотатарського національного прапора

  До Києва з Туреччини привезли кримськотатарський прапор розміром 6х39 метрів. Про це повідомив у Facebook член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв.

  За його словами, 26 червня (День кримськотатарського національного прапора) о 18:00 прапор буде піднято на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Хрещатика і пронесена до Майдану Незалежності.
  Як зазначив активіст, ця акція символізує "непримиренність з окупацією Криму і заклик до світового співтовариства в продовженні політико-економічної боротьби з агресорами, до повного звільнення територій України".

  Він запросив на ходу всіх, кому не байдужа доля жителів Криму. Разом з тим, ініціатива Євромайдан SOS запрошує 26 червня долучитися до акції з нагоди дня народження в'язня Кремля, правозахисника, кримського мусульманина Еміра-Усеїна Куку, яка пройде на Майдані Незалежності о 12.00.

  Як зазначається на сторінці акції у Facebook, до ув'язнення Куку сам займався захистом кримських татар, які ставали жертвами переслідувань, і ця діяльність зробила з нього ворога в очах окупаційних "властей".
  "Акція, приурочена до дня народження Еміра-Усеїна, присвячуватиметься всім 14-ти фігурантам трьох справ кримських мусульман. Нагадаємо вам їхні імена: Руслан Зейтуллаєв, Ферат Сайфуллаєв, Юрій Прімов, Рустем Ваїтов, Вадим Сірук, Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Енвер Бекіров, Муслім Алієв, Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров, Енвер Мамутов", - йдеться у повідомленні.

  "Так звані "справи кримських мусульман", фігурантом однієї з яких є Емір-Усеїн, є кричущим порушенням базових принципів свободи совісті. Людям ставлять у вину не суспільно небезпечні дії, а думки, висловлені ними, до того ж, навіть не публічно, а приватно — по суті, "на кухні", - зазначають активісти.
  На акції очікуються виступи представників Меджлісу кримськотатарського народу, кампанії Let My People Go Ukraine, Української гельсінської спілки з прав людини, ініціативи Крим_ SOS, Crimean Tatar Resource Center, а також звільненого з російської в'язниці Геннадія Афанасьєва.

  Нагадаємо, раніше уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив з доповіддю щодо порушення прав людини у Криму на засіданні Комітету з правових питань та прав людини під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

  Попередній матеріал
  Напад на готель у столиці Сомалі: бойовики захопили заручників
  Наступний матеріал
  Олланд відреагував на заяви проросійських політиків про вихід Франції з ЄС

  72 роковини геноциду: кримські татари провели пам'ятний мітинг у Генічеську

  МЗС Туреччини: кримські татари через понад 70 років знову зіткнулися з політикою тиску

  Шалена підтримка та гімн України: як кримські татари вболівали за Джамалу

  Головний редактор QHA презентувала комунікаційну кампанію "18 травня ми всі – кримські татари"