5.ua

Затриманий журналіст розповів, як готуються матеріали про Україну для російського ТБ

  У мережі з'явилося відео допиту затриманого 14 червня журналіста телеканалу "Звєзда" Євгена Давидова. Запис викладено на YouTube користувачем Дмитрий Субботин, повідомляє УНІАН.


  За словами журналіста, вони провели місяць в Україні, працювали спочатку в Києві, потім на території Донбасу.

  "Ми знімали сюжети про військові дії, про те, як... ну, власне кажучи, про те, як живуть люди", - розповів він.

  При цьому, відповідаючи на питання щодо матеріалів про обстріл Слов'янська з реактивних систем залпового вогню, журналіст заявив, що працював не в Слов'янську, а в Донецьку, але "за вказівкою керівництва" міг сказати, що Слов'янськ обстрілювали з "Градів"".

  "За вказівкою керівництва, по дзвінку наших редакторів - вони телефонують, кажуть, що от, відповідно, потрібно сказати в сюжеті, що обстріляли з "Граду", що були там фосфорні бомби. Картинки такої у мене немає, тому що я перебуваю в Донецьку, а не Слов'янську, і як вони перекривали, якою картинкою, я не знаю", - розповів журналіст.

  Також він заявив, що не дивиться свої готові репортажі, які виходять на каналі, і визнав, що "фосфорного" бомбардування Слов'янська не було.

  12 червня телеканал "Звєзда" повідомив про бомбардування української авіацією Семенівки на околиці Слов'янська фосфорними бомбами. Сюжет був проілюстрований відеозаписом, зробленим в Іраку в 2004 році.

  Сьогодні затриманих російських журналістів телеканалу "Звєзда" Євгенія Давидова і Микиту Конашенкова передали помічнику військового аташе Росії.
  Попередній матеріал
  У Слов'янську та Краматорську - інтенсивні бої - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Завтра на півдні і в центрі України - дощі