Запорізьких медиків навчають прийомам самозахисту [відео]

  Прийомам самооборони навчали беркутівці лікарів швидкої допомоги у Запоріжжі. До таких дій правоохоронці взялися після того, як місяць тому медсестра карети швидкої, що виїхала на виклик, загинула від рук психічно хворого чоловіка.

  Лікарі швидкої допомоги тренуються, як вивільнитися із захвату. Беркутівці вчать медиків зберігати пильність протягом всього часу візиту до хворого. Особливо - під час першого контакту, коли медики ще не знають, хто відчинить двері - стурбовані родичі чи п`яні хулігани.

  Роман Адамович, командир штурмового взводу "Беркута": "Используйте, максимально используйте предметы, которые могут вас укрыть. Та же дверь, тот же угол стены, если позволяют обстоятельства, позволяет подъезд. Если дверь открывается вовнутрь - не стойте напротив дверного проема открыто. Повернитесь вполоборота, прислушайтесь. Посмотрите – когда уже открыли двери, оцените обстановку визуально".

  Якщо чоловіки-медики ще можуть за себе постояти, то жінки майже беззахисні перед агресивними пацієнтами. У кожного з працівників швидкої допомоги - своя історія про екстремальні випадки на роботі.

  Андрій Скворцов, лікар служби швидкої допомоги: "Бывали случаи, что и сюда приезжали, и с пистолетом бегали за бригадой по подстанции. И на вызовах бывали ситуации, что и мне приходилось тоже милицию вызывать на вызова".

  У місті уже навіть створили списки агресивних пацієнтів. До них бригади швидкої виїжджатимуть у супроводі міліції. Крім того, машини медиків планують обладнати тривожними конпками.   

  Володимир Серба, начальник ГУ МВС у Запорізькій області: "Приступают к оборудованию автомобилей скорой помощи джипиэс-напигацией и кнопками экстренного вызова милиции".

  Приводом для таких навчань став трагічний випадок, що стався у Запоріжжі місяць тому. Тоді чоловік напав на бригаду швидкої допомоги, яку сам і викликав. 29-річну фельдшерку він зарізав ножем, ще двох лікарів - облив кислотою. На початку липня схожий інцидент мав місце в Одесі.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, 5 канал.

  Попередній матеріал
  3 мільйони іракських інвалідів потребуть протезів [відео]
  Наступний матеріал
  На вінницьких пляжах відпочивальників залучають до спортивних ігор
  Теги: