Закон про амністію треба змінити - Amnesty International

  Міжнародна правозахисна організація Amnesty International переконана, що так званий закон про амністію у нинішньому вигляді позбавляє жертв катувань і знущань права на справедливість.


  “Закон про амністію ризикує перетворитися з заходу, спрямованого на досягнення миру, у помилку, яка посіє недовіру до можливості влади України забезпечувати справедливість. Перед тим, як президент Порошенко поставить свій підпис під цим законопроектом, він має переконатись, що катування включені до тяжких злочинів, на які амністія не розповсюджується”, – заявила директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, передає “Радіо Свобода”.

  “Українська влада має гарантувати, щоб всі причетні до катування людей на сході та порушень законів війни були притягнуті до відповідальності, а жертвам та їх сім’ям було надане повне відшкодування”, - підкреслила правозахисниця, зазначивши, що перед підписанням законопроекту президент має переконатися, що до нього були внесені поправки, які включали б катування та інші серйозні порушення прав людини і порушення міжнародного гуманітарного права у перелік злочинів, які не будуть підпадати під амністією.

  В організації заявляють, що її представники зафіксували численні випадки катувань з обох боків протистояння на Сході України.

  Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада у закритому режимі ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також закон про амністію “учасників збройних формувань” і членів самопроголошених органів у Донецькій та Луганській областях, які складуть зброю, звільнять людей із полону, а також залишать зайняті приміщення.
  Попередній матеріал
  Заступник голови АПУ звинуватив Раду у гальмуванні реформ
  Наступний матеріал
  Частина Донеччини може залишитись без опалення - ОДА
  Теги:
  Loading...