Закон про аліменти: у Мін’юсті батькам нагадали про обов’язки

6 лютого в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів

Міністр юстиції України Павло Петренко нагадав про сплату аліментів після розірвання шлюбу та посилення відповідальності неплатників. Він зазначив, що українське законодавство гарантує дитині право на нормальний розвиток і матеріальне забезпечення незалежно від того, чи живуть батьки дитини в шлюбі, передає прес-служба Мін'юсту. 

"Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини. Вони зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а в окремих випадках – навіть довше. Права та обов'язки батьків ґрунтуються на походженні дитини від них, незалежно від того, чи перебували вони в шлюбі між собою. Тобто перебування батьків у шлюбі або його розірвання не впливає на обов'язок батьків утримувати дитину", – наголосив очільник відомства.

Він також зазначив, що після розлучення батьки мають право визначити рівень утримання за домовленістю у грошовій або натуральній формі. Для цього треба підписати відповідний договір.

Якщо не вдається дійти згоди, то суд присуджує аліменти в частці від доходу або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків, разом з яким проживає дитина, пояснив міністр.

Як інформував 5.UA, 6 лютого в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів. Тоді ж Мін'юст запустив реєстр боржників зі сплати аліментів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Любі донечки: Родина фотографів зробила зворушливий проект про роль батька у вихованні дівчаток

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Голова "Укроборонпрому" подав у відставку
Наступний матеріал
В Україні змінюються вимоги до маршруток та автобусів

Слободян сказав, за якої умови злісних аліментників не випускатимуть за кордон

За несплату аліментів можуть забрати права та не пустити за кордон: закон набув чинності

Президент схвалив заборону неплатникам аліментів управляти авто