5.ua

Річниця захоплення сепаратистами Донецької ОДА: як це було

У березні 2014 року прихильники "руского міра" захопили будівлю Донецької облдержадміністрації

3 березня 2014 року проросійські демонстранти у Донецьку захопили частину будівлі Донецької ОДА. Саме в той час на засіданні депутати обирали нового голову ради Андрія Шишацького та підтримали рішення щодо проведення референдуму на території Донецької області щодо найбільш гострих для мешканців області питань, засудивши заклики до від'єднання регіону від України.

Тоді близько 1000 осіб з російськими триколорами на чолі з самопроголошеним губернатором Павлом Губарєвим увірвалися до сесійної зали обласної ради, через що у залі сталася сутичка, під час якої демонстранти намагалися завадити виступу кандидатові на посаду голови облради Андрієві Шишацькому.

Натомість сепаратист Павло Губарєв виступив перед присутніми: у своєму виступі він назвав себе "народним" губернатором та наказав повідомити представникам російських ЗМІ, що облдержадміністрація в його особі не визнає центральної влади у Києві. Крім того, самопроголошений губернатор заявив, що планується утворення "тимчасового уряду Донбасу" та створення сил самооборони, а також схиляв СБУ області скласти присягу "народній владі".

Варто зазначити, що пізніше, у червні 2014 року самопроголошений "губернатор ДНР" Павло Губарєв і керівник слов'янських терористів Ігорь Гіркін "Стрєлок" виступали проти проведення консультацій щодо перемир'я

Попередній матеріал
НАБУ оприлюднило схему участі ДФС у розкраданні коштів у "газовій справі" Онищенка
Наступний матеріал
Чи то при тямі, чи ні: адвокат Насірова розповів, що з підзахисним
Loading...

Бойовики "ДНР" викрали жительку Донецька, звинувативши її у шпигунстві

Водій охорони ватажка "ДНР" Захарченка зніс зупинку громадського транспорту, є загиблі – розвідка

Ультрас "Шахтаря" під час матчу спалили прапор так званої "ДНР" – відео