Заходи безпеки до приїзду Вселенського патріарха до Києва (РЕПОРТАЖ)

  Вселенський патріарх прибув до Київського аеропорту "Бориспіль" о 10-ій ранку. Зустрічали його дуже пишно - Президент Віктор Ющенко, перший Президент Леонід Кравчук, Патріарх Київський та всієї України Володимир Сабодан та інші перші особи держави. Високий гість із Константинополя потім рушив до Києво-Печерської Лаври разом із Президентом. Там вони відвідали службу і побували на незапланованій зустрічі в резиденції Володимира Сабодана. Після того Варфоломій Перший взяв участь у покладанні квітів із Віктором Ющенком до пам`ятників княгині Ользі, Кирилу та Мефодію, Андрію Первозванному та Святому Володимиру. Відбулися також переговори віч-на-віч між Вселенським патріархом та українським Президентом. Візит Вселенського патріарха супроводжується надзвичайними заходами безпеки. Для правоохоронців будь-якої держави справжнім випробуванням стають візити американських президентів. Проте навіть це не можна порівняти з відвідинами духовенства такого високого рівня.
  Такого не було навіть коли Джордж Буш приїжджав. У центрі Києва на кожному кроці люди в синій формі. Стерегти громадський спокій вийшло в повному складі Управління державної охорони, окремі представники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, Служби безпеки та сім тисяч міліціонерів. Це вдвічі більше ніж під час візиту Президента США. Самих патрульних і беркутівців не вистачило. Довелося підключати правоохоронців з інших підрозділів.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ: "В тому числі всі дільничі, пів карного розшуку і багато іншого складу, не будемо викривати таємниці, щоб злочинність не активізувалася".

  У історичному центрі столиці інспектори ДАІ - через кожні п`ятдесят метрів. Працюють по півдоби. Майже всі під`їзди до Софійської та Михайлівської площ перекриті. Завтра блокада проїздів буде ще суворішою. Зранку закриють вулицю Грушевського, проїзд Європейською площею, Хрещатиком, вулицями Михайлівською, Володимирською, Трьохсвятительською та Михайлівською площею. Пообіді перекриють ще й Липську вулицю та Софійську площу. За схожим графіком ДАІ працюватиме і в неділю. Тоді вдень окрім всього обмежать рух по Шовковичній, Банковій та вулиці Івана Мазепи. Увечері безпеку високим гостям забезпечуватимуть вздовж виїзду з Києва на Бориспіль. Свій пост ДАІшники сподіваються покинути в неділю о 22-ій годині. Поки що такі заходи уповільнюють рух, проте автомобільних тисняв не так вже й багато.

  Начальник УДО Валерій Гелетей попросив мешканців центру забути про свої балкони і  в жодному разі не фотографувати патріарший кортеж з вікон. Інакше спецслужба може прийняти киян за снайперів. А Юрій Луценко розповів про викриття іншої диверсії. Радикальні віряни з деяких політичних сил готували звісно не замах на вище православне духовенство, проте зіпсувати свято українцям збиралися.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ: "Якщо вже умовно ділити це свято на вірних УПЦ Московського і Київського патріархатів то наміри екстремістів були і з того, і з того боку. Дехто з них уже не доїхав до Києва, а дехто буде знаходитися в Києві під пильною охороною міліції".

  МВС звертається до всіх, хто має намір принести на святкові заходи плакати з гаслами залишити їх вдома. А тих, хто все ж таки не втримається і захоче заявити про свої переконання, міліція буде закликати до єдності та всепрощення. Відповідні інструкції щодо діалогу з активними вірянами правоохоронці вже отримали. 

  Олександр Аргат, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.47Мб)
  Попередній матеріал
  Грецький острів Родос охопили лісові пожежі
  Наступний матеріал
  Записку Обами викрали зі Стіни Плачу та опублікували
  Теги:
  Loading...