Західна преса звинуватила Україну в расизмі [відео]

  У расизмі та ксенофобії звинувачують Україну західні видання. Днями CNN та французька телекомпанія France-24 опублікували матеріали з недвозначними заголовками - українські газети зображують арабів та африканців мавпами. Об`єктом звинувачень стала одна із тернопільських газет. На передовиці видання проілюструвало статтю про бійку іноземців фотоколажем із мавпами. Українські правоохоронці заспокоюють: ксенофобії в Україні немає, а міжнародний скандал - проблема самого видання.

  Расизм і ксенофобія в Україні живе та процвітає - із таким меседжем про Україну згадали спочатку на CNN, а потому і в France-24. Галас зчинився через публікацію тернопільської газети. У статті йшлося про бійку між арабами і африканцями - студентами місцевих вишів. Заголовок і фотоколаж підібрали промовисті: на тлі компанії темношкірих парубків білявку обіймають мавпи. Іноземці обурені - так їх в Україні ще не ображали.

  Мартін Маєне: "Якшо ви не були готові отримати іноземців на вашій землі, нашо ви нам відкривали візу, прийти сюди вчитися?"

  Івон Тчіломбго: "Нам сміються на вулиці через цю газету, і я не знаю, як ми будемо далі жити тут, в Україні?"

  Коментувати скандальну статтю у "Новій тернопільській газеті" відмовляються. Натомість, на коментарі щедрі громадські активісти. Кажуть - гадали, що ксенофобія по-українськи давно у минулому.

  Валід Арфуш, голова ГО "SOS! RASIZM": "Я, конечно, когда увидел, чтобы подобрать правильное слово - я был в шоке, меня до сих пор тошнит от этой истории. В Европе такого не то, что не увидишь, из-за этого легко очень судить и даже посадить. Посмотрим, какая будет официальная реакция".

  А поки реакції чекають - інцидентом уже зацікавилися і організатори Євро-2012. Чемпіонату, впевнені, цей випадок не завадить, але пляму на іміджі України вже поставив.

  Борис Колесніков, міністр інфраструктури України: "Мы все возмущены, и здесь есть Мартин Каллен, УЕФА будет делать по этому поводу заявление. 500 тысяч человек работало на то, чтоб чемпионат прошел, одна газета, по столичным меркам - районного масштаба, напечатала одну статью - и уже шум на весь мир".

  Та галас даремний - упевнений йорданець Тарік, який прожив в Києві майже двадцять років. Розповідає - побував не в одній європейській країні. Але Україна для нього - зразок толерантності. З ксенофобією, каже, таки раз стикнувся, коли на вулиці напали на рідного брата. Від побиття врятували перехожі.

  Тарік Сархан: "На сегодняшний день такого все менше и меньше, потому что, если бывают какие-то моменты столкновения или агрессии в отношении иностранцев, то это только на почве личных отношений".

  Хуліганство на ґрунті національної неприязні в Україні рідкість - запевняють у прокуратурі. Торік порушили лише дві такі кримінальні справи.
   
  Юрій Бойченко, речник ГПУ: "Расизму - такого явища в Україні не існує. Є окремі випадки просто хуліганства, яке притягується, можливо зовсім безпідставно, до якихось ксенофобських проявів".

  Судитися з тернопільською газетою африканці не збираються. Просять лише одного.

  Івон Тчіломбго: "Ми хочемо, щоб цей газет вибачився перед нами за те, шо вони напечатали, і за цей карикатур".

  Інна Неродик, Віктор Сніжко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ФДМУ продасть всі акції теплоелектростанцій
  Наступний матеріал
  Екстремальне похолодання у Східній Європі - щонайменше 60 осіб загинуло
  Теги: