5.ua

Закарпаття прийняло уже 34 родини переселенців з Криму  Акім з Криму переїхав до Закарпаття разом із дружиною, трьома дітьми. У Криму родина займалась сільським господарством – тримали теплиці, з яких реалізовували власну продукцію. На Закарпатті розпочали життя з нуля – орендують неподалік Ужгорода будинок, дітей влаштували у місцеву школу. Кажуть – жодної допомоги не потребують – лише житло, все решта здобудуть власною працею. Про від’їзд додому поки не думають, бо коли це станеться – наразі невідомо. Тепер, кажуть, у них буде дві малі Батьківщини.

  В Ужгороді Акім готується відкрити кафе. У ньому вже за кілька тижнів готуватимуть кримськотатарські плов, чебуреки та пригощатимуть кавою.

  Акім каже – йому допомогли усі: підвели освітлення, воду, столяри виготовляють меблі, обшивають стіни.

  Попри те, що в області діє координаційний штаб із підтримки біженців, адаптуватись до нових умов життя здебільшого допомагають звичайні люди. Головне, кажуть, не боятись брати на себе ініціативу.

  Підприємець-волонтер Василь Дідичин каже: "Початок завжди важкий, починаючи від побутових речей, закінчуючи матеріальним. Люди, які переселяються сюди, мають мати розуміння – з чого починати, до чого рухатись. Тоді нам на місцях стає легше. Якщо ми будемо знати, до чого люди прагнуть – нам легше буде допомагати".

  На Закарпатті вже оселились 34 родини з Криму. Левова частина з них – це цивільні, але є і декілька родин військовослужбовців.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, Ужгород, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Зв'язок з луганськими прикордонниками, які продовжують бій з терористами, порушений
  Наступний матеріал
  У Києві дозволили купатися на 10 пляжах