За останні роки у сфері боротьби з корупцією в Україні зробили більше, ніж за попередні 20 років – Єврокомісія

Зміни не можуть статися за одну ніч, для цього потрібні роки. Але Україна –на правильному шляху, каже Франк Поль

У сфері боротьби з корупцією в Україні за останні роки зроблено набагато більше, ніж за попередні 20 років. У цьому переконаний лідер групи підтримки України з питань юстиції та внутрішніх справ Єврокомісії Франк Поль, передає УНІАН.

Водночас Поль зауважив: проблеми залишаються. Так, існує "постійне напруження" між різними агенціями, які залучені до боротьби з корупцією.

"Факт, що дуже часто міжнародна спільнота дивиться з відкритим ротом на взаємні звинувачення агенцій, що дуже ускладнює роботу цих інституцій. Це те, що дуже важко зрозуміти ззовні, іноді навіть незрозуміло, що відбувається за лаштунками", – зауважив експерт.

Водночас він додав: "Тим не менше, я не поділяю негативну точку зору (щодо стану боротьби з корупцією в Україні). Навпаки, я думаю, що тільки за кілька років було зроблено набагато більше, ніж за попередні 20 років".

Навів Поль і приклад Румунії, яка під час підготовки до вступу в Євросоюз отримала набагато більше допомоги з боку ЄС, ніж Україна отримує зараз.

"В плані експертів та фінансової підтримки Румунія отримала значно більше, ніж Україна. Сьогодні Румунія є просунутою в боротьбі з корупцією країною, але це після 10 років дуже важкої роботи. Люди, які були на вершині влади і були корумповані, були відправлені до в’язниці. Це зайняло 10 років. І це показує, що ви не можете очікувати, що це станеться за одну ніч", – сказав лідер групи підтримки з питань юстиції та внутрішніх справ.

"Це постійна боротьба. Те, що ми бачимо в Україні, також не є винятком з правил", – підкреслив експерт.

Також Поль вважає "добрим сигналом" той факт, що люди, які мали "нервуватися" через роботу антикорупційних органів, чинять опір їх роботі.

"Якщо була би нульова реакція щодо боротьби з корупцією, ми повинні були б дуже непокоїтися. Але це не так. Це – ознака того, що інституції демонструють різницю, що вони стали загрозою, і ми повинні робити все, щоб забезпечити їх незалежність. Це найбільш важливе завдання", – вважає він.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Піймали на хабарах": СБУ викрила керівництво Державної виконавчої служби Одещини

Хабар
/
Хабар
/
Хабар
/
Хабар
/
Хабар
/
Хабар
/

Попередній матеріал
"Хотіли роздягти до трусів": у Раді сталась штовханина між Парасюком та охороною
Наступний матеріал
Тереза Мей буде переконувати лідерів ЄС вислати російських дипломатів – ЗМІ