За кордоном українці голосуватимуть винятково за партії

  Українці, які мешкають на чужині, на парламентських виборах віддаватимуть свої голоси винятково за партії. Голосувати в мажоритарних округах виборцям на закордонних дільницях заборонив Конституційний суд. Відповідне рішення служителі Феміди оприлюднили сьогодні.

  Раніше народні депутати вимагали від суду визнати неконституційним рішення, яке дозволяло створювати дільниці за кордоном із пропорційним віднесенням до усіх київських одномандатних округів. Відтепер у Києві зменшилася загальна кількість виборців, та, відповідно, округів – з 16-ти до 13-ти. За законом, ЦВК має визначити кількість одномандатних округів щонайпізніше 10 квітня. Нагадаємо, раніше опозиція закидала владі наміри фальсифікувати парламентські вибори завдяки перерозподілу округів. За кордоном ЦВК нарахувала майже півмільйона виборців.

  Андрій Головін, голова КС: "Визнати такими шо не відповідають Конституції положення з рівномірним відселенням, до всіх одномандатних округів, які утворюються в столиці - Києві".  

  Владислав Забарський, народний депутат, ПР: "Что касается постоянного нахаждения за границей, то безусловно голосование по спискам будет предоставлено, а вопрос, как предоставить возможность голосовать за мажоритарных кандидатов - это вопрос, которий, думаю, должна будет урегулировать ВР".

  Попередній матеріал
  Пейзажну алею в Києві визнали пам`яткою природи місцевого значення
  Наступний матеріал
  Пшонка: справа ЄЕСУ була закрита у 2005 році через шантаж Ющенка
  Теги: