ЗА ЧАЙ.COM
ЗА ЧАЙ.COM 5.ua

"ЗА ЧАЙ.COM": американська художниця українського походження Лідія Боднар-Балагутрак в ефірі "5 каналу"

У середу, 21 червня, о 23:10 поговоримо про те, чому американську художницю "болить" Україна і що таке "українськість" по той бік океану, чому наші реалізуються в американських широтах, а не вдома і чи користується діаспора "американською мрією"

Наші з краю ковбоїв і текіли? А чом би й ні - загостюємо з Техасу(США) американську художницю українського походження. Лідія Боднар-Балагутрак народилася в Клівленді, Огайо, здобула художню освіту в державному університеті в місті Кент і ступінь магістра образотворчого мистецтва з живопису в університеті Дж. Вашингтона, Вашингтон, D.C. У тому ж році переїхала в Х’юстон.

У 1985 Боднар-Балагутрак отримала грант на участь в міжнародному арт-симпозіумі у Франції. Навесні 1991 IREX грант дав їй можливість поїхати в Україну, батьківщину її пращурів, де була запрошена читати лекції в Львівській Академії Мистецтв. У 1993 взяла участь в двомісячному міжнародному симпозіумі художників, який проходив в Україні, і отримала нагороду від Х’юстонської ради Cultural Arts за творчу роботу. Через два роки відвідала Київську Художню Академію, а поїздка в 1996 році передбачала відвідування Чорнобильської зони. У 2006, відзначаючи 20-ту річницю Чорнобильської катастрофи, її роботи були представлені на персональній виставці "Чорнобиль", в художній галереї Університету в Х’юстоні. У 2010-2011 деякі роботи з серії "Хованки" були виставлені в художніх галереях Nau-Haus Art Space та коледжу в Мейнленде, а також в Arkansas Arts Center і Art Car Museum. Музей образотворчого мистецтва Pearl Fincher представив її роботу на виставці 2012 року під назвою "Пороги". Її роботи можна знайти в музеях та приватних колекціях. У 2005 була опублікована монографія про її мистецтво з 1979 по 2001. З 1977 викладала живопис та графіку в університеті в Х’юстоні в Clear Lake та HSPVA, а тепер на факультеті Glassell School of Art, MFAH. 

Чому американську художницю "болить" Україна і що таке "українськість" по той бік океану, чому наші реалізуються в американських широтах, а не вдома і чи користується діаспора "американською мрією", яким виглядає портрет українців в уявленні американців, за кого голосували американські українці на останніх виборах і чому, що українського може бути "for sale" і що з нашого було б цікавим на іншій земній півкулі. Почаюємо з художницею Лідією Боднар-Балагутрак нині о 23.10.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті о 23:10 21 червня 2017 року.

Попередній матеріал
"Перехитрити систему": Соцмережа "Однокласники" обходить блокування за допомогою мобільного додатку
Наступний матеріал
ГПУ направила до ВР подання про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Лозового
Loading...

"ЗА ЧАЙ.COM": лідер гурту Ot Vinta! і талановитий карикатурист Юрій Журавель в ефірі "5 каналу"

"ЗА ЧАЙ.COM": карикатурист і володар світового рекорду Олег Смаль в ефірі "5 каналу" о 23:10

"ЗА ЧАЙ.COM": "батько" нашивок українських вояків, художник Андрій Єрмоленко в ефірі "5 каналу"