5.ua

З викрадених у Криму активістів постійно знущались

  Звільнені напередодні дві групи активістів та журналістів, яких викрали у неділю на в’їзді у Крим, перебувають у тяжкому психологічному стані. Про це повідомили їхні родичі під час брифінгу.

  За їхніми словами, нападники не пояснили активістам жодних причин викрадення. Фотоапарати, ноутбуки, диктофони та гроші – відібрали. Спочатку полонених утримували у закинутій будівлі ДАІ поруч із блокпостом біля Армянська, потому – відвезли у Севастополь. Майже постійно над ними морально і фізично знущалися: зв’язували руки, били, змушували ставати на коліна, зрізали волосся ножем. Щоправда, тричі на день годували – борщем із салом та гречаною кашею. 9 березня на КПП при в'їзді до Криму з боку Херсонської області були затримані дві групи журналістів та активістів – Катерина Бутко, Олександра Рязанцева, Євген Рахно, Олесь Кромпляс та Олена Максименко.

  Після обшуку лише одного з журналістів було відпущено, оскільки за ним приїхав родич на власному авто та з кримською пропискою. Усіх полонених відпустили вчора ввечері. Троє – уже перебувають удома, двоє – ще в дорозі.

  Катерина Рахно, дружина затриманого водія: "На голове – след от удара прикладом по голове, то есть, его достаточно жестоко избивали. На животе у него есть синяки, также он говорит, что часто у них такое было развлечение, у этих захватчиков – они ставили оружие к виску, после этого на 2 сантиметра отодвигали и начинали стрелять".

  Марина Максименко, мати зниклої Олени Максименко: "Пытались выяснить, собственно, и на допросе это у нее задавали этот вопрос: сколько вам платят? Признайтесь, что вы писали заказные статьи".

  Попередній матеріал
  Сепаратисти обмежили прийом цивільних літаків аеропортом "Сімферополь" до 17 березня
  Наступний матеріал
  Прикордонники не пустили до України 300 росіян-провокаторів
  Теги:
  Loading...