З понеділка набуває чинності нова редакція правил дорожнього руху [відео]

  За паркування на газонах та їзду за містом у осінньо-зимовий період без ближнього світла - штрафуватимуть. Такі зміни передбачає нова редакція правил дорожнього руху. Зміни набувають чинності від 15 квітня. З’явиться нова дорожня розмітка та понад десяток нових знаків.

  На своєму авто трирічний Влад їздить хіба що у пісочниці. У дворі забороняє мама. Адже навкруги багато машин. Навіть на газоні для хлопчика місця немає. Там також припарковані автівки.

  Світлана Василевич: "Обідно дуже. Бо з діточками гуляємо, і навіть діти знають, що на зелену зону лишній крок він не зробить. Так щоб просто побігати. А водії чомусь собі дозволяють".

  Від понеділка за парковку на траві - штрафуватимуть. Нова редакція правил дорожнього руху забороняє стоянку на газоні. За це інспектор ДАІ може стягнути штраф від двохсот п’ятидесяти п’яти гривень. При цьому, за зупинку - не каратимуть.

  Олександр Вороненко, водій: "У центрі, звісно, місць мало дуже".

  Журналіст: "Буває, що ви паркуєтеся на газонах?"

  Олександр Вороненко, водій: "Ну, я стараюся не паркуватися".

  Із жовтня по травень за межами міста водіїв забов’яжуть їздити із ближнім світлом фар. Габаритних вогнів - недостатньо. За порушення водій може заплатити півтисячі гривень.

  Водій: Пішоходам - щоби помічали машину раніше. Для водіїв - так само. Я вважаю, машини, які темний колір мають - вони малопомітні, їм треба вмикати світло".

  Нові ПДР визначають пріоритет дорожніх знаків над розміткою. Приміром, на цьому перехресті розмітка дозволяє лівий поворот, а знак навпаки.

  Сергій Будник, начальник Центру дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС: "Пріоритет дорожніх знаків над дорожньою розміткою. Крім цього, змінами в правила передбачено запровадження 11 нових знаків та п’яти табличок до них".

  Зокрема, з’являться інформаційно-вказівні знаки - наприклад, аеропорт, залізничний чи автовокзал. Попереджувальні знаки розширяться ще одним - означає він кінець дороги з удосконаленим покриттям.

  Водій: "Вот новый знак, например, "дорога з гарним покриттям". От это я сомневаюсь, что у нас его можно здесь поставить".

  Найнебезпечнішим для водіїв автоексперти називають знак "початок щільної забудови". Якщо він з’являється поряд із написом населеного пункту на синьому тлі - змінюється швидкісний режим.

  Володимир Караваєв, правозахисник: "Отныне, если за таким знаком будет стоять знак, обозначающий знак плотной застройки - водитель должен будет сбрасывать скорость до 60 км/ч. То есть, чтобы сегодня в Украине действовало это правило, таких знаков нужно не меннее ста тысяч изготовить".

  Сергій Будник, начальник Центру дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС: "Цей процес буде здійснюватись під час реконструкції, ремонту і будівництва нових доріг і вулиць".

  Дорожня розмітка також зазнає змін. Додаткова синя позначатиме місця паркування на проїжджій частині. Оранжева розмітка - тимчасова. Водіям до списаних із Європи норм дадуть звикнути - із штрафами у Державтоінспеції обіцяють не квапитися.

  Людмила Голоднік та Ігор Коваленко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  США виділили $10 млн. на допомогу сирійським повстанцям
  Наступний матеріал
  Італійські залізничники провели загальнонаціональний страйк
  Теги:
  Loading...