З початку кризи в Україні переселенцями та біженцями стали 10 тисяч людей

  Заступник генерального секретаря ООН Іван Шимонович застеріг від можливої хвилі біженців зі Сходу України.


  Як розповів Шимонович в інтерв‘ю Reuters після свого другого візиту до Донецька, в місті панує страх, "і він дуже поширений".

  Виникнення страху, за словами віце-генсека ООН пов'язано не лише з актуальною загальною ситуацією безпеки в регіоні, але й, зокрема, із криміногенною ситуацією. "Панує настрій беззаконня, відчуття відсутності захисту", - цитує експерта DW.

  Між тим, прес-секретар Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) Едріан Едвардс заявив, що з початку кризи в Україні щонайменше 10 тисяч людей змушені були покинути свої домівки. В числі найбільш постраждалих – кримські татари.

  Збільшення числа біженців та переселенців почалося ще до березневого псевдореферендуму у Криму, і їх кількість продовжує збільшуватися.

  Шимонович зауважив, що багато хто в Донецьку розмірковує про те, аби залишити регіон - не лише з огляду на ситуацію безпеки, але й через брак соціальних й економічних перспектив. "Це може вилитися у велике переселення, що становитиме надзвичайний виклик", - сказав віце-генсек ООН.
  Попередній матеріал
  У 10-кілометровій зоні від кордону з Україною російських військових нема - прикордонники
  Наступний матеріал
  Терористи атакували виборчу комісію у Маріуполі