З навколосвітньої подорожі повернулася українська яхта "Купава"

  З навколосвітньої подорожі повернулася українська яхта "Купава". Екіпаж обійшов Земну кулю із сходу на захід та здолав 60-т тисяч кілометрів водою. У столичному яхтклубі мореплавців зустрічала і Інна Неродик.

  Від Дніпровських круч відчайдухи стартували восени 2009-го.

  Інна Неродик, "5 канал": "З навколосвітньої подорожі Купаву зустрічає справжній плавучий кортеж. Мандрівники на яхті завдовжки дев`ять метрів обігнули земну кулю за два з половиною роки".

  Поки мандрівники останні кілометри Дніпром долають, на землі дружинам кортить обійняти моряків. Хоча зв`язку, кажуть, не втрачали.

  Тамара Бондар, дружина яхтсмена: "Где скайп, где телефон, где радиосвязь. Меня даже поздравляли с восьмым марта с Африки".

  Кілька разів екіпаж змінювався, та двоє спортсменів пливли від самісінького старту й до фінішу. Пройшли навіть мис Горн, його вважають найважчим для яхтсменів.

  Віктор Кущ, яхтсмен: "Для парусника такого размера - это не просто подвиг, это редкость. Таких яхт вообще в мире несколько, хто прошел по этому маршруту".

  Та найнебезпечніший шлях долали, коли пропливали біля берегів Сомалі. Українцям пощастило - у шторм пірати в море не виходять.

  Андрій Зубенко, яхтсмен: "И это единственний случай, когда мы радовались штормам, мы выходили на палубу утром, смотрели на небо и молились, чтоби шторм не кончился".

  Юрій Бондар, капітан яхти "Купава": "Та не было страшно. Все было страшно".

  Хоч лячно і бувало, проте враження того варті - запевняють моряки.

  Андрій Зубенко, яхтсмен: "Мы прошли каналы Патагонии - это самое красивое место на земле, это жемчужина нашего похода".

  Юрій Бондар, капітан яхти "Купава": "Очень много всяких ми пробовали ракушек, устриц, крабов, морских ежей. Нет ничего лучше, чем украинский борщ, ето я вам могу сказать - абсолютно".

  За подорож навіть встигли стати кінооператорами. На одному з етапів на борту мандрував і режисер картини Той, хто пройшов крізь вогонь. У перших кадрах фільму - панорама Анд.

  Михайло Іллєнко, кінорежисер: "Ми зняли це на кордоні з Чилі. Для мене це найдорожчий кадр фільму".

  Невдовзі стануть ще й головними героями - документального фільму Іллєнка про навколосвітню подорож "Купави".

  Інна Неродик, Андрій Верстюк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Донецьку відкрили міні-маркет товарів, змайстрованих в`язнями
  Наступний матеріал
  У Києві сталася пожежа на лінії швидкісного трамваю
  Теги: