З київського кладовища вкрали стокілограмовий бронзовий пам`ятник

  Вандали паплюжать пам`ятники на київських кладовищах. На столичному цвинтарі "Берковці" від початку року сталося 15 таких випадків. Та останній шокував - з могили заслуженого тренера України з кінного спорту Володимира Нагорного зникло майже метрове погруддя.
  Дружина померлого припускає: стокілограмовий пам`ятник, вилитий із чистої бронзи, викрали з метою наживи. 

  Ольга Сінкевич:
  "Це варвари, це не люди зробили".  

  Киянка Ольга Сінкевич досі не може отямитися від шоку. Днями жінка прийшла провідати могилу чоловіка. Та пам`ятника не знайшла. Від погруддя  заслуженого тренера з кінного спорту Володимира Нагорного не лишилося й сліду. 

  Ольга Сінкевич: "Як я прийшла, вибачайте, тут і сіла так. Це був шок, нібито я вдруге поховала чоловіка. Тут був розташований пам ятник бронзовий. Погруддя мого чоловіка, поруч з ним голова коня".

  Пам`ятник простояв понад тридцять років. Тепер про нього нагадує лише ось це фото. Бронзове погруддя важило не менше центнера. Як його вдалося зняти, не здійнявши галасу, вдова не розуміє.

  Ольга Сінкевич: "15 сантиметрів були туди штифти забиті. От, що залишилось від одного штифта - спилили. А другий витягли. Як його можна було підняти, як, без крану? Скільки це людей знімали? Як зрізали? Як верещала ця пила? Бо, пробачте, лобзиком це спиляти не можна було". 

  Працівники цвинтаря не приховують: такі крадіжки в них - не рідкість.  

  Працівник цвинтаря: "Не каждий день, но часто буває. Наркомани, хто ще може бути або бомжі. Ввечорі тут одні стуки тільки чути - оградки ломаються алюмінієві".

  По роз`яснення звертаємося до адміністрації цвинтаря. Наглядач кладовища від камер відвертається. Мовляв, часу на інтерв`ю не має. Згодом - змінює думку та вертає до могили. Щоби розповісти свою версію подій.  

  Представник адміністрації цвинтаря: "Это не спил - вот ржавый болт, надрывы. Съёма краном тут невозможно было произвести".

  Та навіть якби й орудували болгаркою - сторожі не почули б. Наглядач бідкається: охорони на 146 гектарів кладовища - лише троє чоловіків. 

  Представник адміністрації цвинтаря: "Десятка полтора заявлений. Такого масштаба - единичные случаи. в основном - буквы сбивают, барельефы. Решили усилить охрану. Каким образом? Собаки".

  Сидоренко обіцяє: погруддя Нагорного відновлять коштом міста. Благо - макет зберігся. Це автор зниклого пам`ятника. Народний художник України, та зять загиблого тренера - Юлій Сінкевич. Демонструє точну копію погруддя, виготовлену з оргскла. Її на могилу не поставити - занадто крихка. В яку копійку стане наново відлити бронзове погруддя - вже підрахував.

  Юлій Сінкевич: "20 тис доларів".

  У те що погруддя відновлять коштом міста, Сінкевич віри не йме. Каже: готовий продати кілька нових робіт, аби вистачило грошей на новий пам`ятник зятю. Утім задається одним питанням.

  Юлій Сінкевич: "А ви мені дасте гарантію, що завтра його не знімуть? Хто мені дасть гарантію? Те, що з кладовищ пропадають бронзовы монументи, паплюжать, відламують - це рівень культури наш, на жаль".

  Зараз обставини зникнення пам`ятника з`ясовують правоохоронці. За результатами перевірки вирішуватимуть, чи порушувати кримінальну справу. 

  Марія Коренюк, Олексій Тищенко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Сьогодні стартує саміт G-20 у Південній Кореї
  Наступний матеріал
  В Австралії відкрився аеропорт на сонячних батареях [відео]
  Теги: