З 27 травня профспілки України розпочнуть серію пікетів уряду

  Федерація профспілок України та інші профспілки з 27 травня розпочинають серію пікетів Кабінету міністрів з метою підвищення заробітних плат та погашення заборгованості по них.

  "Ми приступаємо до публічних масових акцій. Поки плануємо провести три пікетування Кабінету міністрів: перше - 27 травня, друге - 3 червня, третє - 10 червня", - цитує заступника голови ФПУ Сергія Кондратюка "Інтерфакс-Україна".

  Він зазначив, що ставляться три основні мети: негайне внесення Кабміном пропозицій до Верховної Ради про підвищення зарплати з 1 липня; примусити уряд розпочати повноцінні примирні процедури в рамках національного колективного трудового спору; не допустити закладання в Бюджет-2016 антисоціальних ідей.

  Кондратюк наголосив, що нинішній прожитковий мінімум в 1218 грн в 2,5 рази нижче того, що встановлений законом і підтверджений розрахунками Мінсоцполітики. За його словами, мінімальна заробітна плата в країні повинна перевищувати 3,5 тис. грн на місяць, проте уряд відмовляється від соціального діалогу щодо перегляду існуючих стандартів.

  Заступник голови ФПУ також зазначив, що свідомо приховуються масштаби бідності, а зростання боргу із зарплати, що досяг вже 2 млрд грн перед більш ніж 500 тис. працівниками, порушує конституційні права.

  Окрім того, Кондратюк повідомив, що днями українські профспілки отримали підтримку в Брюсселі від Міжнародної конфедерації профспілок, голова якої Шарон Баро збирається з візитом в Україну для зустрічей із Президентом і прем'єром. Крім того, очікується приїзд інспекції Міжнародної організації праці з питання невиконання ратифікованих конвенцій, в тому числі по виплаті зарплати.

  "Ми змушені виходити на вулиці, так як соціальний діалог не працює, примирні процедури відповідно до закону також не працюють. Краще цивілізовані протести, ніж акти громадської непокори, перекриття доріг", - зазначив Кондратюк.

  За його словами, профспілки поки відмовилися від масових акцій: у перших періодичних пікетах уряду в дні проведення засідання Кабміну намічено участь близько 500 осіб, проте у разі відмови уряду від діалогу чисельність протестувальників може зрости до декількох десятків тисяч.

  Попередній матеріал
  В Росії черговий скандал через танець "тверк" – тепер у Владивостоці
  Наступний матеріал
  Генсек ООН обговорить із лідерами Євросоюзу ситуацію в Україні